Bestseller w nowej odsłonie. To auto kochają Europejczycy

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe

Bestseller w nowej odsłonie. To auto kochają Europejczycy
Trudno o lepszą reklamę, niż twarde wyniki sprzedaży. Przez 4 lata rynkowej obecności, ten model znalazł ponad milion klientów na świecie. Jest też najpopularniejszym Volkswagenem, nie tylko w Polsce, ale również na Starym Kontynencie. Zdetronizował Golfa i Tiguana. Teraz przyszedł czas na mocny retusz. Nowe technologie sprawiają, że konkurencja ma prawo zadrżeć. Sprawdzamy ofertę.

Więcej światła

Nie zmieniły się gabaryty T-Roca. Auto ma wciąż 423,5 cm długości, 182 szerokości i 157 wysokości. Rozstaw osi wynosi 259 cm. Rozmiarami odpowiada klasie kompaktowej sprzed kilku lat. To jeden z największych crossoverów w swoim segmencie. Uchodzi również obecnie za jeden z najnowocześniejszych, bowiem w przednich reflektorach możemy umieścić technologię IQ.Light. To adaptacyjne światła dopasowujące szerokość i długość strumienia do aktualnych warunków drogowych. Między nimi znajduje się efektowny, diodowy pas.

Więcej bezpieczeństwa

Zmodernizowany T-Roc ma mocno rozszerzony zestaw aktywnych systemów bezpieczeństwa. Należy do nich adaptacyjny tempomat działający do 210 km/h i dopasowujący się do ograniczeń prędkości oraz komunikatów z nawigacji. Asystent utrzymania auta w pasie ruchu ingeruje w kierownicę, aby auto znajdowało się pomiędzy liniami rozdzielającymi pasy. Crossover potrafi również autonomicznie parkować równolegle i prostopadle tyłem. Front Assist został rozszerzony o wykrywanie pieszych i rowerzystów. W razie braku reakcji kierowcy, w trybie automatycznym uruchomi hamulce, minimalizując skutki ewentualnej kolizji.

Więcej gadżetów

T-Roc stał się jeszcze bardziej cyfrowy. Przed oczami kierowcy umieszczono zestaw cyfrowych zegarów o przekątnej 10,25. Kierownica jest teraz pojemnościowa i wyposażono ją między innymi w przyciski zawiadujące aktywnym tempomatem. Flagowy ekran multimedialnego kombajnu ma aż 9,2 cala. Działa szybko i responsywnie, ma przejrzyste menu, a także wiele przydatnych funkcji. Łączy się z internetem, co dodaje w nawigacji możliwość mierzenia aktualnego natężenia ruchu i optymalizacji trasy. Warto go uzupełnić wydajnym nagłośnieniem Beats Audio o mocy 300 W.

Więcej jakości

T-Roc jest pełnoprawnym autem dla 4-osobowej rodziny. Spory rozstaw osi gwarantuje dużo przestrzeni w dwóch rzędach. Fotele zostały odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu zapewniają skuteczne trzymanie boczne w zakrętach i wygodę na autostradowych odcinkach. Kierowca może korzystać z masażu. Nie możemy zapominać o bagażniku, którego pojemność w standardowej konfiguracji wynosi 445l. Po złożeniu asymetrycznego oparcia kanapy, możliwości przewozowe rosną do 1290l . Wyraźnie lepiej przedstawia się jakość zastosowanych materiałów wykończeniowych i ergonomia.

Więcej komfortu

Z uwagi na wykorzystane technologie, T-Roc’kiem podróżuje się wygodniej. Dodatkowo, możemy liczyć na szereg dopracowanych jednostek napędowych. Podstawowa to 1.0 TSI o mocy 110 KM. Dla bardziej wymagających klientów przygotowano 1.5 TSI z funkcją odłączania dwóch cylindrów podczas ekonomicznej jazdy. Ma 150 KM i łączy się z manualną lub automatyczną, dwusprzęgłową przekładnią. Na szczycie gamy benzynowej znajduje się natomiast 2.0 TSI 190 KM. Występuje tylko z DSG i systemem 4Motion. Do setki przyspiesza w 7,2 sekundy i rozpędza się do 219 km/h. Wysokoprężny 2.0 TDI generuje 150 KM i zużywa w cyklu średnim 4,6 l.


Więcej w dobrej cenie

Eksploatacja nie ogranicza się tylko do przejazdów z punktu A do B. We własnym aucie musimy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Pomagają w tym nowatorskie technologie i właściwości jezdne. Volkswagen jest liderem europejskiego rynku. W 2021 dostarczył klientom w Europie blisko 1,3 miliona aut, gdzie T-Roc dołożył największą cegiełkę. Wraz z debiutem zmodernizowanej wersji, możemy liczyć na rabat w wysokości nawet 6 tysięcy złotych. Kolejny plus oferty to elastyczne finansowanie. Wybierając leasing dla przedsiębiorców, możemy użytkować crossovera w bardzo korzystnej racie miesięcznej.

REDAKCJA