MATERIAŁ PRPOMOCYJNY

Bestsellerowy crossover zachwyca nie tylko poziomem bezpieczeństwa

Nissan Qashqai idealnie wpisał się w preferencje zakupowe Europejczyków. Japońskie auto klasy kompaktowej to niekwestionowany bestseller. Do tego otrzymał od Euro NCAP najwyższą ocenę pięciu gwiazdek w wymagających testach bezpieczeństwa. Sprawdzamy ofertę.

Zwraca na siebie uwagę

Nissan Qashqai to samochód, obok którego trudno przejść obojętnie. Front pojazdu zdobią charakterystyczne dla nowej gamy modeli Nissana światła, potężny grill oraz wloty powietrza ukryte w zderzakach. Dla wymagających klientów przygotowano odmianę z napędem na cztery koła. W połączeniu z prześwitem na poziomie 19 cm pozwala pokonywać nieutwardzone szlaki. Wnętrze prezentuje się równie okazale. Maksymalna pojemność bagażnika ociera się o 950 litrów. Przed oczami kierowcy widnieje wirtualny zestaw wskaźników o przekątnej 12,3 cala. Centralny ekran może mieć do 12,3 cala, który oferuje nam dostęp do m.in. Android Auto, Apple CarPlay czy zestawu kamer 360 stopni.


Wydajne źródło mocy

Elektryfikacja w Nissanie trwa w najlepsze. Układ miękkiej hybrydy w znacznej mierze przyczynia się do redukcji zużycia paliwa oraz emisji CO2. Niezależnie od wariantu, średnia konsumpcja nieznacznie przekracza 6 litrów (w testach WLTP). Do dyspozycji mamy jednostkę 1.3 DIG-T występującej w dwóch odmianach. Podstawowa ma 140 KM i 240 Nm. Mocniejsza rozwija 158 KM i 270 Nm. Możemy ją połączyć z manualną przekładnią lub automatyczną. Standardowo moment obrotowy trafia na koła przedniej osi. Jednak to wersja wyposażona w nowy napęd e-POWER króluje w zelektryfikowanej gamie japońskiego producenta i rozwija moc 190 KM.

Wyjątkowo dobra oferta

Bestsellerowy crossover Nissana wysoko zawiesił poprzeczkę rywalom. Gwarantuje dobry komfort jazdy, odpowiednią precyzję prowadzenia i oszczędne jednostki napędowe. Wygląda efektownie i rozpieszcza przytulnym wnętrzem. Fotele możemy wyposażyć w masaż, telefon naładujemy indukcyjnie, a fabryczną gwarancję rozszerzyć do 5 lat. Plus za najwyższe noty w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Nissan przygotował też kuszącą ofertę dla swoich klientów. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na Leasing 104%, a klientów indywidualnych może zainteresować oferta Kredytu 50/50 (RRSO: 2%).