Gazeta.pl
WeekendWiadomościSportPlotekNextKulturaKobietaDzieckoTOK FMAvanti24
PocztaTuba.FMZaloguj się
Szukaj

Doskonały elektryk, rewelacyjna cena. Sprawdzamy ofertę Nissana LEAF

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe

Doskonały elektryk, rewelacyjna cena. Sprawdzamy ofertę Nissana LEAF
Nissan LEAF to symbol elektromobilności. Japońska marka rozpoczęła wielką przemianę rynku motoryzacyjnego, którą kontynuuje wraz z nowym modelem. Przyglądamy się jego ofercie.

Nissan LEAF to sprawdzony partner

Kiedy dziesięć lat temu firma pokazała nowego Nissana LEAF, wiele osób zastanawiało się po co komu takie auto. Samochody na prąd stanowiły wówczas coś egzotycznego, choć oferowane były w krótkich seriach od lat. Japończycy wyprzedzili jednak świat i postanowili pokazać samochód na prąd, który będzie masowo kupowany i wybierany. Tak też się stało, a kolejne marki szły w ich ślady. Do dziś LEAF jest jednym z najchętniej wybieranych aut elektrycznych, a nowy model ma szereg zalet i oferuje dwie różne pojemności baterii.

SPRAWDŹ CENĘ

LEAF świetnie wygląda

Druga generacja tego auta jest zdecydowanie bardziej stonowana wizualnie od poprzednika. To był dobry ruch - dzięki temu LEAF wygląda efektowniej i świeżo. Trafia w gusta szerszego grona klientów. Kanciasta bryła i nowoczesne linie wciąż wyglądają świeżo i mają w sobie dużo zadziorności. To samo tyczy się kabiny, zarazem prostej wizualnie i dopracowanej pod kątem ergonomii. Tutaj odnajdzie się każdy kierowca, niezależnie od tego, czy miał wcześniej do czynienia z autami elektrycznym.

Oferuje dużo przestrzeni

To jedna z większych zalet tego samochodu. Kompaktowe wymiary zewnętrzne idą w parze z bardzo przestronnym wnętrzem. Komplet pasażerów ulokuje się tutaj bez większego problemu, także podczas długiej podróży. Przednie fotele mają odpowiedni zakres regulacji i są bardzo komfortowe, dzięki czemu nie męczą kręgosłupa. Dzięki bagażnikowi o pojemności prawie 400 litrów zapakowanie nawet dużych bagaży nie będzie stanowić żadnej trudności.

Ma wydajny napęd

Do tego każdy może wybrać wariant spełniający jego oczekiwania. Bazowa wersja modelu korzysta z baterii 40 kWh, zaś mocniejsza ma pojemność 62 kWh. Przekłada się to na naprawdę dobry zasięg. Tańszym modelem z mniejszą baterią przejedziemy 285 kilometrów na jednym ładowaniu, a tym z mocniejszą blisko 400. Na dynamikę również nie można narzekać - 150 KM w wersji 40 kWh i 217 KM i 62 kWh zapewnia świetną mobilność w każdych warunkach.

Jest doskonale wyposażony

Już nawet bazowy LEAF nie zawodzi wyposażeniem. W standardzie dostajemy tutaj chociażby automatyczną klimatyzację, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu czy inteligentego asystenta świateł drogowych. Jest tutaj także inteligentny system rozpoznawania znaków drogowych czy inteligentny kluczyk i-KEY. Ciekawostkę stanowi funkcja e-Pedal, dostępna w każdym Nissanie LEAF. Pozwala ona na odzyskiwanie energii dzięki rekuperacji. Tym samym po zdjęciu nogi z gazu auto hamuje, a kierowca może ograniczyć użycie hamulców. To nie tylko obniża koszty eksploatacji auta, ale także wpływa na zwiększenie zasięgu. Warto dodać, że dodatkową korzyścią z posiadania Nissana LEAF jest możliwość jazdy buspasami, co często pozwala zaoszczędzić czas.

Nissan LEAF w dobrej cenie

Nissan przygotował ciekawe oferty kredytu i leasingu, dzięki którym auto możemy nabyć w atrakcyjnej cenie. Co więcej, teraz Nissan LEAF dostępny jest w programie rządowych dopłat do zakupu samochodów elektrycznych, a maksymalny poziom dopłat z  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej może wynosić nawet 18 750 zł. W ramach oferty specjalnej możemy też liczyć na domową stację ładowania WALLBOX 7.4kW za 1 zł. Tym samym LEAF jest najbardziej przystępnym i łatwym w zakupie elektrykiem na polskim rynku.


REDAKCJA

Autotrader.pl

Gazeta.plWiadomościSportBiznesGazeta WyborczaPracaProgram TVBuzzPogodaWideoWyniki LottoTOK FM
PocztaFacebookNewsletter

Copyright © Agora SA

O NasReklamaPrywatnośćWszystkie artykuły