MATERIAŁ PROMOCYJNY

Elegancka limuzyna ze znaczkiem premium. Lexus wyznacza kierunek konkurencji!

Model ES to najchętniej kupowany sedan Lexusa. Po wejściu na rynek szybko zaskarbił sobie sympatię i uznanie bardzo dużej rzeszy miłośników motoryzacji. Kolejny lifting sprawił, że flagowa limuzyna marki stała się jeszcze bardziej wygodna i cicha. Lubiany model jest też dostępny w nowoczesnej wersji z samoładującym się napędem hybrydowym 4 generacji.

Nowoczesna hybryda

Samoładujący napęd hybrydowy opiera się na połączeniu czterocylindrowego silnika benzynowego o pojemności 2,5 litra oraz kompaktowego silnika elektrycznego. Łącznie układ dysponuje mocą 218 KM. Akumulator ładowany jest w trakcie jazdy, a także podczas zwalniania i hamowania. Takie rozwiązanie zapewnia oszczędność paliwa, bardzo niska emisję i świetne osiągi. ES łączy tym samym nieskrępowaną przyjemność z jazdy, ekonomię i ekologię. Pod względem zużycia paliwa, japońska limuzyna otrzymuje nienaganne wyniki w prestiżowych testach Ecotest, przeprowadzanych przez niemiecki ADAC.

 


Odważne kształty z zadziornym pazurem

Charakterystyczny grill Lexusa oraz drapieżne reflektory nadają mu stanowczego i rozpoznawalnego wyglądu. ES wyróżnia się na drodze i trudno pomylić go z innym autem. Jest gustowny, ale w żadnym wypadku nie nudny ani zachowawczy. Podczas gdy nadwozie prezentuje się dynamicznie i ostro, w środku panuje spokój, harmonia i ład. Skupienie przełączników wokół specjalnie wyprofilowanej kierownicy zapewnia kierowcy wygodę i sprzyja koncentracji. We wnętrzu pojawił się nowy kolor: elegancki, stonowany i wyrafinowany Forest Brown. Inkrustacyjne elementy z drewna orzecha nadają kabinie ekskluzywnego klimatu.


Bezpieczeństwo i łączność bez kompromisów

Technologia Lexus Safety System+ 2.5 wzbogacona została o dodatkowe, zaawansowane funkcjonalności. Pojawił się system awaryjnego wspomagania kierowcy, który działa, kiedy blisko znajduje się pieszy. Nowością jest również system monitorowania ruchu poprzecznego, wykrywający sprawnie i szybko innych uczestników ruchu na skrzyżowaniach. Kierowcę wspiera też dynamiczny tempomat radarowy oraz adaptacyjny system świateł drogowych. Ten nie oślepia innych pojazdów i pomaga z dużej odległości dostrzegać pieszych, a także rozpoznawać znaki drogowe. Łączność wraz ze sterowaniem różnymi aspektami funkcjonowania auta zapewnia intuicyjny, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 12,3 cala. Nowoczesne systemy robią wrażenie, a co z ofertą? Jest naprawdę dobrze! Lexus ES jest dostępny już od 1 600 netto zł/mc w Najmie KINTO ONE.

Materiał promocyjny marki Lexus