MATERIAŁ PROMOCYJNY

Flagowy SUV z Japonii wchodzi na rynek. Nowa Mazda CX-60 podnosi poprzeczkę

Mazda wprowadza na rynek nowy flagowy model - CX-60. Największy SUV w gamie zaskakuje wyrafinowanym designem, technologią ukrytą pod maską oraz szeroką gamą innowacyjnych systemów zorientowanych na kierowcę. To pierwszy model w ofercie japońskiego producenta wyposażony w technologię hybrydową plug-in.

Mistrzowskie wzornictwo

Nowa Mazda CX-60 została zaprojektowana przez japońskich mistrzów wzornictwa. Wygląd nowego modelu nawiązuje do pozostałych samochodów oferowanych w gamie. Postawna sylwetka SUV-a odzwierciedla wszystko to, co Mazda osiągnęła przez ostatnie 100 lat. Śmiała stylistyka i japoński kunszt doskonale odzwierciedlają szlachetną godność „Noble Toughness” i wprowadzają na wyższy poziom filozofię projektową Kodo „Dusza Ruchu”.


Wyrafinowane wnętrze

Projektanci Mazdy zaprojektowali wnętrze CX-60 stosując zasadę Jinba Ittai, oznaczającą poczucie jedności kierowcy z samochodem. Kierowca jest otoczony materiałami wysokiej jakości, w spokojnej i wyrafinowanej przestrzeni. Jednocześnie wnętrze samochodu jest pozbawione elementów i ozdobników, które mogą niepotrzebnie rozpraszać. Każda funkcja i każdy element mają swoje znaczenie i zostały stworzone przez mistrzów Takumi z myślą o zwiększeniu poczucia jedności człowieka z samochodem. Dzięki temu powstała prosta, wyrazista i elegancka kabina, w której kierowca i pasażerowie czują się swobodnie.


Wyposażenie w służbie komfortu

Mazda CX-60 ma na pokładzie wszystko, żeby zapewnić komfortowe warunki podróży. System personalizacji pozycji za kierownicą potrafi rozpoznać twarz użytkownika i przywrócić ponad 250 wprowadzonych wcześniej preferencji kierowcy, takich jak np. ustawienia fotela, systemu nagłośnienia czy klimatyzacji. Mimo słusznych gabarytów manewrowanie flagowym SUV-em Mazdy w miejskich uliczkach jest bajecznie proste dzięki systemowi kamer 360, które zapewniają podgląd otoczenia przed, za i obok samochodu.


Dwa zaawansowane rodzaje napędu do wyboru

Mazda CX-60 to pierwszy samochód z napędem Plug-in Hybrid w gamie japońskiego producenta. Zapewnia ponad 300 KM maksymalnej mocy oraz możliwość jazdy w trybie elektrycznym przez 63 kilometry z prędkością do 140 km/h. W ofercie producenta znajdziemy również sześciocylindrowy silnik wysokoprężny e-SKYACTIV D o pojemności 3,3 litra. Zapewnia on wysoki moment obrotowy i niskie zużycie paliwa nawet przy dużych prędkościach.