MATERIAŁ PROMOCYJNY

Ford Kuga to absolutny bestseller w Europie. Kusi atrakcyjnym wyglądem, wysokim komfortem i bogatym wyposażeniem

Ford Kuga to kompaktowy SUV w ofercie Forda, który z marszu stał się absolutnym liderem w swojej klasie i zdobył zaufanie klientów w całej Europie. Świetnie wygląda, jest bogato wyposażony, oferuje przepastną przestrzeń w kabinie, a w szerokim wachlarzu jednostek napędowych każdy znajdzie coś dla siebie - od ultraoszczędnej hybrydy plug-in przez dynamiczne silniki benzynowe aż po długodystansowe silniki Diesla.

Ładne kształty

Bez cienia wątpliwości sylwetka Kugi wyróżnia się w ruchu miejskim. Cieszy dynamicznymi liniami nadwozia rodem z luksusowych aut, zachowując jednocześnie dobrą przestronność i wysoki komfort w kabinie. Zaskakuje również szerokim spektrum personalizacji w celu jak najlepszego dopasowania do kierowcy. Uwagę przykuwa w szczególności pakiet stylistyczny ST-Line. Eleganckie chromy i masywny grill wraz z charakterystycznym spoilerem zadają autu wybitnie sportowego szyku. Jeszcze lepiej prezentuje się linia ST-Line Black. Czarne dodatki w postaci dekorów w zderzaku i wielkich, 20-calowych obręczy, to niecodzienny widok w tym segmencie.

Komfortowe wnętrze klasy biznes

Ford Kuga oferuje bogate wyposażenie w zakresie komfortu już od podstawowej wersji wyposażenia. Każdy element we wnętrzu został zaprojektowany z myślą o ergonomii pasażerów, a całość uzupełniono eleganckim wyglądem i wysoką jakością materiałów wykończeniowych. Wszystkie materiały są bardzo miłe w dotyku, dając poczucie podróżowania samochodem klasy premium. W zależności od wybranej wersji całość mogą uzupełniać elementy dekoracyjne odzwierciedlające luksus (wersja Vignale) lub sportowe emocje (ST-Line). Ergonomiczne przednie fotele z certyfikatem AGR oferują bardzo dobre trzymanie boczne i wysoki poziom komfortu. Tylna kanapa oferuje przestronność dzięki 15-centymetrowej regulacji wzdłużnej siedziska i zmiennemu kątowi dzielonych oparć. Całość uzupełnia przepastny bagażnik o pojemności 475 litrów (do linii okien).

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Wysoki poziom bezpieczeństwa to standard wpisany we wszystkie wersje wyposażenia modelu Kuga. Najnowsze systemy bezpieczeństwa wspomagają kierowcę podczas jazdy i reagują w mgnieniu oka, gdy dojdzie do niespodziewanych sytuacji na drodze. System Pre-Collision Assist pomaga w uniknięciu kolizji z pojazdami, pieszymi i rowerami, Lane Keeping Aid ułatwia utrzymanie pasa ruchu, Traffic Sign Recognition rozpoznaje i zapamiętuje znaki drogowe, a Driver Alert będzie ostrzegać przed nadmiernym zmęczeniem kierowcy.  Opcjonalnie Kuga może być wyposażona w pakiet systemów Ford Co-Pilot 360, który obejmuje szereg współpracujących ze sobą technologii zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy. 

Kierowca w centrum informacji

W czasach pełnej digitalizacji kluczowym elementem wyposażenia jest urządzenie multimedialne podłączone do internetu. W modelu Kuga znajdziemy 8-calowy ekran umieszczony w centralnym punkcie deski rozdzielczej obsługiwany dotykowo. Użytkownicy docenią możliwość integracji pojazdu ze smartfonami poprzez łączność z Android Auto i Apple CarPlay. Drugi cyfrowy wyświetlacz „true color” o przekątnej 12,3 cala umieszczono tuż przed kierowcą, który może personalizować wyświetlane informacje. Ford przygotował również specjalną usługę Ford Pass Connect, która zapewnia łączność ze światem oraz pełną interakcję z samochodem przy użyciu smartfona.


Szeroka paleta silników dla każdego

Klienci mogą wybrać jedną z pięciu wersji napędowych Forda Kugi, w tym jedną z trzech hybrydowych. Wybór aż trzech wersji hybrydowych (mild hybrid, full hybrid, plug-in hybrid) otwiera przed klientami drzwi do elektryfikacji na każdym poziomie. Każdy może dostosować napęd do swoich potrzeb bez konieczności rezygnacji z takich parametrów jak zasięg, bezemisyjna jazda czy świetne osiągi. Średnie zużycie paliwa w tym potężnym SUV-ie wynosi od 1,0-1,3 l/100 km do 6,6-6,8 l/100 km w zależności od wybranej wersji. Kuga w wybranych wersjach oferuje również możliwość wyboru pomiędzy napędem na przednie koła lub cztery koła.