MATERIAŁ PROMOCYJNY

Ford Kuga to niekwestionowany lider w swojej kategorii. Konkurencja może mu zazdrościć

Ford Kuga wszedł szturmem na rynek i szybko zdobył serca dziesiątek tysięcy klientów. To najczęściej wybierany SUV marki Ford w Europie, co nie jest zaskoczeniem, gdy przyjrzymy mu się z bliska. Przyciąga wzrok atrakcyjną i dynamiczną sylwetką, dbałością o detale, kompletnym wyposażeniem dostępnym w standardzie i nowoczesnymi jednostkami napędowymi.

Wyjątkowy styl

Ford Kuga to samochód, w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Popularny SUV wyznacza trendy w bardzo konkurencyjnym segmencie, bez kompromisów w kwestiach przestronności i wysokiego komfortu. Dynamiczna linia nadwozia, w zależności od wersji wyposażenia jest uzupełniana przez detale podkreślające charakter samochodu. Wersja Titanium spełni oczekiwania pod względem klasycznej elegancji, ST-Line pokazuje ostry pazur i sportowy sznyt, a Vignale to pozycja godna segmentu premium.

 


Komfort klasy biznes

Ford Kuga zaskakuje już od podstawowej wersji wyposażenia. Każdy element w kabinie został zaprojektowany pod kątem ergonomii, przy zachowaniu wysokiej jakości materiałów i eleganckiego wyglądu. Materiały wykończeniowe są miłe w dotyku i otulają pasażerów w identyczny sposób, jak w samochodach klasy premium. Nawet najdłuższe podróże będą przyjemnością dzięki ergonomicznym fotelom z certyfikatem AGR oraz przesuwanej tylnej kanapie i regulacji kąta oparcia. W zależności od potrzeb przestrzeń bagażową można pomniejszyć, żeby wygospodarować więcej miejsca dla pasażerów siedzących z tyłu. Na plus zasługuje też doskonale wyciszone wnętrze.


Spokój podczas jazdy

Ford Kuga kusi bogatym wyposażeniem, a nowoczesne rozwiązania zapewniają spokój podczas jazdy i zareagują, kiedy wystąpią niespodziewane sytuacje na drodze. Układ Pre-Collision Assist pozwala uniknąć kolizji z pojazdami, pieszymi i rowerami, Lane Keeping Aid ułatwia utrzymanie pasa ruchu, zaś Traffic Sign Recognition rozpoznaje znaki drogowe, Driver Alert ostrzeże przed zmęczeniem kierowcy. Podczas jazdy w korku nieocenionym narzędziem jest inteligentny tempomat z funkcją Stop&Go. Potrafi utrzymać zadaną odległość od poprzedzającego pojazdu, a w razie potrzeby całkowicie zatrzyma pojazd i ponownie rozpędzi go do zadanej prędkości, gdy tylko warunki na to pozwolą. 


Rozrywka na wyciągnięcie ręki

Wnętrze Forda Kuga jest w pełni cyfrowe. Potężny 12,3-calowy wyświetlacz umieszczony w desce rozdzielczej dostarcza wszelkich niezbędnych informacji na temat stanu samochodu czy wskazań nawigacji. Do tego umożliwia personalizację wyświetlanych informacji. Centrum multimedialne umieszczono w centralnym miejscu kokpitu. 8-calowy dotykowy ekran oferuje rozbudowane funkcje oraz obsługę Apple CarPlay i Android Auto. Dla najbardziej wymagających użytkowników firma B&O zaprojektowała specjalnie zaprojektowany system audio. Nagłośnienie dostrojone przez akustyków gwarantuje doskonałość wrażeń dźwiękowych podczas każdej podróży. 


Napęd dla każdego

Ford Kuga oferuje aż pięć wersji silnikowych, a trzy spośród nich to konstrukcje wykorzystujące technologię hybrydową. W zależności od potrzeb klienci mogą wybrać poziom elektryfikacji - od układu mild hybrid, przez full hybrid, aż po plug-in hybrid. Każdy z nich charakteryzuje się dynamicznymi osiągami i umiarkowanym zużyciem paliwa. Należy przy tym wspomnieć, że akumulator napędu hybrydowego objęty jest gwarancją nawet na 8 lat lub 160 tys. km. Jako jeden z niewielu przedstawicieli w tym segmencie, Kuga może być napędzana na przednie lub cztery koła.