Francuska marka postawiła wszystko na jedną kartę. Ten samochód będzie kolejnym hitem

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe

Francuska marka postawiła wszystko na jedną kartę. Ten samochód będzie kolejnym hitem
Renault Megane od wielu lat znajduje się w czołówce najpopularniejszych samochodów kompaktowych. Francuska marka postanowiła zmienić oblicze docenianego modelu i postawić wszystko na jedną kartę. Jak wyszedł ten eksperyment?

Zupełnie nowy design

Nowe Renault Megane E-Tech zachowało bryłę kompaktowego hatchbacka, ale w najnowszym wydaniu zostało optycznie powiększone. Samochód zyskał rysy nowoczesnego crossovera łączącego wyrazisty kształt tylnej części nadwozia ze sportową linią dachu. Aerodynamiczne kształty, zestawione z wyrafinowanym wyglądem i nowoczesną technologią, zyskują smaku dzięki szczegółom: 20-calowym felgom, futurystycznym reflektorom LED z przodu i z tyłu, a także chromowanym dodatkom pomalowanym w złocistym kolorze Warm Titanium.

Przestrzeń dla każdego

Renault wprowadza nowe standardy w kwestii przestrzeni w segmencie kompaktowych samochodów. Dzięki nowoczesnej platformie CMF-EV w połączeniu z cienkim kokpitem openR, pasażerowie mają jeszcze więcej miejsca wokół siebie - aż 209 mm miejsca na nogi z tyłu oraz 33 l schowków. Ultrapłaski akumulator jest schowany w podłodze, dzięki czemu nie zabiera miejsca przeznaczonego w kabinie. Pokaźny bagażnik pozwala spakować nawet 440 litrów bagażu. Nowe Megane E-Tech to idealny kompan do codziennej jazdy, a także na dłuższe wyjazdy.

Zawsze online

Wystarczy usiąść wygodnie za kierownicą, wcisnąć „start” i być połączonym ze światem za pośrednictwem dwóch ekranów o łącznej powierzchni 774 cm2 - to jeden z największych cyfrowych interfejsów w tej klasie samochodów. Urządzenie jest oparte o system operacyjny Google. Rozwiązanie zapewnia stałą łączność z siecią, a do tego z ponad 40 aplikacjami, które uprzyjemnią podróżowanie. Mapy Google na bieżąco informują o utrudnieniach i sytuacji na drodze. Aplikacja My Renault zapewnia stałą łączność z samochodem. Sprawdzimy jego stan, lokalizację, a także zdalnie go zamkniemy i odblokujemy. Podczas ładowania można na bieżąco kontrolować stan naładowania akumulatora i zasięg.

Innowacyjny napęd

Nowe Megane E-Tech jest dostępne wyłącznie z innowacyjnym napędem elektrycznym. To odważny krok Renault, który pokazuje, że francuska marka już dziś jest w pełni gotowa na elektryczną przyszłość. Ultrapłaski akumulator 60 kWh w połączeniu z wydajnym silnikiem o mocy 220 KM zapewniają dynamiczne wrażenia z jazdy. Niski środek ciężkości i zarazem najlżejsza konstrukcja w tym segmencie (1620 kg) gwarantują wysoką zwinność podczas jazdy, a do tego pozwalają cieszyć się zasięgiem nawet do 470 km. Szybkie ładowanie (130 kW) od 15 do 80 proc. potrwa ledwie około pół godziny. Dzięki temu kierowca może się w pełni skupić na radości z jazdy.

Technologia w służbie bezpieczeństwa

Nad bezpieczeństwem i komfortem jazdy czuwa aż 26 zaawansowanych technologii wspomagających jazdę i ostrzegających przed nieprzewidzianymi zdarzeniami drogowymi. Odpowiednie systemy dbają o utrzymanie bezpiecznej odległości czy pasa ruchu, a w razie potrzeby wyhamują i poprawią tor jazdy, żeby zapobiec wypadkowi. Nawet podczas manewrowania na parkingu systemy w Megane E-Tech dbają o minimalizowanie ryzyka przy wyjeździe ze słabo widocznych miejsc lub zapobiegając uderzeniu w przeszkodę.

Skosztuj przyjemności z jazdy

Bądź jedną z pierwszych osób, która sprawdzi możliwości nowego, elektrycznego Megane. Renault przygotowało dla swoich klientów E-Tech Tour 2022. W dniach od 13 września do 15 października br. w dedykowanych lokalizacjach w największych miastach w Polsce pojawią się najnowsze elektryczne i hybrydowe modele.

REDAKCJA