Gwiazda pod wysokim napięciem. Samochody przyszłości Mercedesa szokują wyglądem

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe

Gwiazda pod wysokim napięciem. Samochody przyszłości Mercedesa szokują wyglądem
To nie jest Star Trek, ani też Gwiezdne Wojny. To najnowsze samochody Mercedesa, które wyglądają niczym maszyny wyciągnięcie z filmów science-fiction. Co więcej, mają też technologie, o których jeszcze niedawno tylko marzyliśmy. Poznajmy lepiej te auta.

EQ to przyszłość marki

Czym jest Mercedes-EQ? To nic innego jak submarka stworzona na potrzeby pojazdów elektrycznych, tworzących nowy rozdział w historii tej marki. Mamy więc tutaj kombinację niesamowitego doświadczenia, unikalnych technologii i imponującego wyglądu, który wyróżnia te maszyny z tłumu innych aut. Co więcej, różnią się one także od spalinowych modeli Mercedesa, co jest jednym z największych atutów tych modeli.

Jakie auta są w gamie Mercedes-EQ?

Obecnie jest to kilka modeli, ale ich liczba wzrośnie w ekspresowym tempie. W salonach marki znajdziemy takie auta jak Mercedes EQA, EQC i EQS. Światło dzienne ujrzał też już EQB i EQE. Tym samym do wyboru mamy kilka zaawansowane technologicznie aut, które swoimi rozwiązaniami biją na głowę wielu konkurentów, także tych topowych w segmencie aut elektrycznych.

Mercedes EQA to mały SUV z dużymi możliwościami

Ten samochód otwiera gamę Mercedes-EQ i jest świetną propozycją dla osób, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy możliwościami samochodu, wymiarami pojazdu i jego ceną. Model EQA jest spokrewniony ze spalinowym GLA, aczkolwiek wyróżnia się zupełnie inną stylistyką i przede wszystkim świetnym napędem. W zależności od wybranego wariantu silnikowego, na jednym ładowaniu przejedziemy ponad 420 kilometrów, co zapewnia komfort podróżowania w trasie. Auto jest także dostępne w programie „Mój elektryk”, co pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości gotówki.

Mercedes EQC, czyli uniwersalność dla wszystkich

Mercedes EQC to pierwszy model z rodziny EQ, który trafił na rynek. Wyróżnia go wiele charakterystycznych elementów - od unikalnej bryły, przez specyficzne światła, aż po niezwykle przemyślane wnętrze. Do tego nie brakuje tutaj przestrzeni dla wszystkich. Bagażnik, duży i ustawny, świetnie sprawdza się podczas długich wyjazdów. Warto też dodać, że w zależności od wersji zasięg wynosi ponad 430 kilometrów. To jeden z lepszych wyników w tym segmencie!

Mercedes EQS to technologiczna perełka

W tym towarzystwie to ten model świeci najjaśniej. Mercedes EQS to najnowsze dziecko w rodzinie EQ, wyróżniające się nie tylko bardzo odważną i unikalną stylistyką. To, co najlepsze kryje się „pod spodem”. A mowa tutaj przede wszystkim o rozwiązaniach technologicznych i o dodatkach z zakresu komfortu. Jakich? Na przykład dzięki dużej baterii zasięg na jednym ładowaniu przekracza 700 kilometrów. Z kolei w kabinie możemy cieszyć się ogromnym ekranem Hyperscreen, tworzącym całą deskę rozdzielczą.

REDAKCJA