MATERIAŁ PROMOCYJNY

Jak kupić SUV-a i nie iść na kompromis? Trzeba dobrze wybrać

Połączenie funkcjonalności z niepowtarzalną estetyką oraz niezawodnym napędem. Na to właśnie mogą liczyć kupujący Mazdę CX-60. To samochód, który wyznacza trendy.

Zaprojektowany zgodnie z japońską filozofią

Estetyka Mazdy jest głęboko zakorzeniona w japońskiej tradycji. Język stylistyki Kodo (Dusza Ruchu) stara się oddać poczucie dynamiki za pomocą wyrazistej formy. Model CX-60 kradnie spojrzenia dzięki idealnym proporcjom i czystej formie nadwozia. Te dobrze oddają charakter auta lubiącego być w ruchu. Sznytu dodaje precyzja i dbałość o każdy najdrobniejszy detal. Japoński SUV skrywa w sobie także funkcjonalność. Duży rozstaw osi (287 cm) gwarantuje sporo przestrzeni w kabinie, zapewniając komfort podczas długich podróży. Warto także wspomnieć o bagażniku, którego pojemność wynosi aż 570 litrów. Tak spora przestrzeń pozwala pomieścić bagaż o znacznych gabarytach.


Układ napędowy – czyli serce japońskiego SUV-a

W kwestii silników Mazda wyróżnia się swoim podejściem i kroczy drogą pod prąd. Podczas gdy większość producentów miniaturyzuje jednostki napędowe, aby dostosować je do obecnych norm, to japoński producent stawia na duże, niewysilone silniki. Efekt? To 6-cylindrowy silnik Diesla o pojemności 3,3 litra, który generuje 200 lub 254 KM. Motor ten dysponuje dużym momentem obrotowym, który może być przekazywany na tylną oś lub wszystkie koła. Taki silnik idealnie sprawdzi się na przykład do jazdy z przyczepą. Oprócz walorów użytkowych jednostka ta może pochwalić się bardzo niskim zużyciem paliwa na poziomie 5,0 l/100 km (dane WLTP). To fenomen na całym motoryzacyjnym rynku. Lada moment do oferty dołączy także 6-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 3,0 litrów, który wyróżnia się doskonałym wyważeniem i niskowibracyjną pracą. Oba napędy pracują w układzie miękkiej hybrydy, co korzystnie wpływa na ich elastyczność oraz zużycie paliwa.


Pierwsza hybryda ładowana z gniazdka

Mazda CX-60 to model, w którym zadebiutował hybrydowy układ napędowy z możliwością ładowania akumulatorów z gniazdka. To idealna propozycja dla tych, którzy często pokonują krótkie dystanse w mieście oraz regularnie wyjeżdżają w dłuższe trasy. Spalinowa jednostka to 2,5-litrowy silnik benzynowy Skyactiv-G oferujący dużą elastyczność i odpowiedni zapas mocy. Wspierany jest przez silnik elektryczny o mocy 100 kW, który pozwala na żwawą jazdę w trybie bezemisyjnym. Łączna moc systemowa wynosi solidne 327 KM. Dzięki dużemu akumulatorowi o pojemności 17,8 kWh nie trzeba martwić się o zasięg na prądzie. Może on wynieść nawet 60 kilometrów.


Zasiądź w wygodnym i przemyślanym wnętrzu

O tym, że jej wnętrze jest stylowe i eleganckie można przekonać się już na pierwszy rzut oka. Natomiast kilka minut za kierownicą Mazdy CX-60 wystarczy, aby poczuć, że jest ono także ergonomiczne i przemyślane. W centrum znajduje się kierowca, który dzięki komfortowym fotelom może zająć wygodną pozycję. Pozwala to na stworzenie poczucia jedności z samochodem. Cyfrowe zegary w bardzo przejrzysty sposób informują o parametrach jazdy. Fizyczne przyciski oraz wielofunkcyjne pokrętło czynią sterowanie bardzo intuicyjnym, co pozwala w pełni skupić się na jeździe. Podróżujący mają do dyspozycji wiele dobrze zaaranżowanych schowków, a na dobrą notę zasługują przede wszystkim materiały, z których wykończone zostało wnętrze. Nie tylko są wysokiej jakości, ale również bardzo dobrze się prezentują.


Copyright © Gazeta.pl Sp. Z O.O.