MATERIAŁ PROMOCYJNY

Japończycy przeszli samych siebie! Kultowy SUV premium zyskał wyjątkowy napęd

Lexus podniósł poprzeczkę wypuszczając na rynek nową generację modelu RX. To przełomowy samochód pod wieloma względami, zwłaszcza w najmocniejszej odmianie. Tutaj liczą się osiągi oraz niepowtarzalny styl. Ten innowacyjny model jest teraz dostępny w świetnej ofercie.

Osiągi to priorytet

Topowa odmiana Lexusa RX zaskakuje turbodoładowaną jednostką benzynową o pojemności 2,4 litra. Jest to zupełna nowość w przypadku hybryd japońskiego producenta. W tym przypadku postawiono jednoznacznie na osiągi. Silnik współpracuje z 6-biegową przekładnią automatyczną. To również może być zaskoczeniem, bo Lexusy kojarzą się z bezstopniowymi skrzyniami biegów. RX 500h oferuje zawrotne 371 KM i aż 550 Nm momentu obrotowego. Efekt? Sprint do setki zajmuje 6,2 sekundy, a to wszystko przy oszczędnym spalaniu. To w końcu nadal samochód hybrydowy, który w średnim rozrachunku zużywa od 8,0 litrów paliwa na 100 km. Warto podkreślić, że to najmocniejsza odmiana w 25-letniej historii modelu RX.


Pewność prowadzenia

Lexus RX oferuje doskonałe prowadzenie nie tylko dzięki mocnemu układowi hybrydowemu, ale także napędowi na cztery koła DIRECT4. To dwa silniki elektryczne, po jednym na przedniej i tylnej osi, które błyskawicznie przekazują moment obrotowy na poszczególne koła. Inteligentna jednostka sterująca dba o jak najlepsze rozdysponowanie napędu, które przełoży się na maksymalną przyczepność kół do jezdni. Dodatkowo cały układ zachowuje bardzo kompaktowe wymiary, dzięki czemu kabina oraz bagażnik zachowują swoją przestronność. Kolejną rewolucją pod względem właściwości jezdnych, jest układ tylnych kół skrętnych. Nie tylko ułatwia manewrowanie, ale sprawdza się także podczas dynamicznego pokonywania zakrętów.


Dynamiczny i luksusowy

Lexus RX to prawdziwy popis projektantów, którym idealnie udało się oddać charakter samochodu. Smukłe kształty, dynamiczna linia nadwozia oraz nowoczesne akcenty tworzą spójną całość. Na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z autem innowacyjnym, dostojnym, a jednocześnie bardzo dynamicznym. Uwagę zwracają smukłe reflektory oraz trapezoidalny grill nawiązujący do elektrycznego modelu RZ. Z tyłu natomiast nie sposób nie zawiesić oka na imponującym pasie świetlnym. Aby jednak zrozumieć w pełni charakter modelu RX, trzeba zajrzeć do wnętrza. Kabina zaprojektowana w koncepcji Tazuna oferuje ergonomię, komfort i intuicyjną obsługę. Imponować może jakość materiałów oraz nowoczesny wygląd. 14-calowy ekran dotykowy jest niezwykle czytelny, a system multimedialny działa wzorowo.


Materiał promocyjny marki Lexus

Copyright © Agora SA