MATERIAŁ PROMOCYJNY

Lider w swojej klasie! Europa pokochała tego SUV-a

Ford Kuga pojawił się na rynku w 2008 roku i szybko stał się bestsellerem. W ostatnich latach był najchętniej kupowanym modelem marki wśród polskich kierowców. Nic dziwnego! To najbardziej zaawansowany technologicznie model w portfolio amerykańskiego giganta motoryzacyjnego. Poznajmy jego zalety.

Niepowtarzalny design

Pomimo dynamicznej sylwetki kompaktowy SUV Forda może się pochwalić pokaźną ilością miejsca w kabinie. Linia nadwozia przypomina najbardziej luksusowe auta. Szczególnie imponująco prezentuje się wersja ST-Line X. Dwóch końcówek układu wydechowego oraz drapieżnej kraty wlotu powietrza nie powstydziłaby się konkurencja ukierunkowana na projektowanie sportowych modeli. Nie zapomniano przy tym o aspektach bezpieczeństwa. Pre-collision Assist automatycznie wykryje pieszych i pozostałe przeszkody, wspomagając kierowcę podczas hamowania. Blind Assist Information System ostrzeże o pojazdach znajdujących się w martwym polu widzenia i samoczynnie odbije kierownicą w przypadku zignorowania ostrzeżenia.

Równie ekscytujący środek

Ergonomia i dobra jakość użytych materiałów to znaki szczególne Kugi. Wyróżnia się zwłaszcza tylna kanapa, którą możemy dowolnie przesuwać w zakresie 15 cm oraz zmieniać kąt dzielenia oparć. W prosty sposób zyskamy dostęp do większej przestrzeni bagażowej o pojemności nawet 475 litrów do linii okien. Podczas pokonywania autostrad i tras szybkiego ruchu kabina zapewni doskonałe wyciszenie, a opcjonalne fotele AGR dostarczą maksimum komfortu. Stałe połączenie z internetem zapewni modem Ford Pass Connect, a sterowanie multimediami możliwe będzie za pomocą smartfona. Już w standardzie mamy dostęp do cyfrowego i w pełni konfigurowalnego wyświetlacza o przekątnej 8 cali. Szybko docenimy też zalety automatycznej klimatyzacji oraz kamery cofania.

Wyznacza kierunek konkurencji

Kuga Plug-in Hybrid to najczęściej wybierane auto na rynku pośród pojazdów z silnikiem plug-in hybrid. Nie bez powodu. Oferuje aż 225 KM i nawet do 88 km zasięgu. Równie ciekawie prezentuje się Ford z wersją silnikową FHEV. Dysponuje mocą 190 KM, a w połączeniu z napędem AWD zachwyci równie dynamiczną i oszczędną jazdą. Obydwa modele są dostępne w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów. Do zakupu przyciąga też wyjątkowa oferta. Trzeba przyznać, że cena rozpoczynająca się już od 1399 zł netto miesięcznie wraz z pakietem 4 lat ochrony Ford Protect, gwarancją i kontraktami serwisowymi to mocny argument za wyborem Kugi. Co więcej, możemy zaoszczędzić nawet 23 000 zł (19 000 zł rabatu +  4 000 zł premii za odkup).