Pod tekstami umieszczono linki reklamowe

Mercedes - Benz zaskakuje świat motoryzacji innowacyjnymi rozwiązaniami

Mercedes-Benz od czasu wynalezienia samochodu regularnie potwierdza, że jest liderem we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań. Każda premiera nowego modelu przynosi technologie, które w kolejnych latach zmieniają historię motoryzacji. Tak samo jest w przypadku gamy elektrycznych modeli z rodziny EQ, które wprowadziły rewolucję w motoryzacji elektrycznej. Łączą atrakcyjny design z niezwykłą przyjemnością jazdy, maksymalnym bezpieczeństwem i zgodą ze środowiskiem naturalnym. Mercedes-Benz stworzył pod nową serią elektromobilny ekosystem.

Doskonała bryła

Projektanci Mercedesa doskonale wiedzą, jak połączyć piękno z funkcjonalnością. Wszystkie modele wchodzące w elektryczną gamę EQ charakteryzują się opływowymi liniami, gładkimi przejściami i bogato modelowanymi powierzchniami. Zaprojektowano je w zgodzie z ideą Sensual Purity - zmysłową wyrazistością. Doskonałym przykładem jest model EQE, który łączy charakterystyczną linię dachu w stylu klasycznego coupe, połączoną z bezramkowymi drzwiami. Zlicowane klamki wysuwają się tylko wtedy, gdy kierowca podejdzie z kluczykami do pojazdu. Po ruszeniu lub zamknięciu samochodu wtapiają się w jego bryłę. Wszystko po to, żeby żaden drobny szczegół nie zaburzał przepływu powietrza.


Aerodynamika dopracowana do granic możliwości

Idealna, opływowa bryła to efekt wielu godzin pracy projektantów i inżynierów. Dopracowana do granic możliwości aerodynamika jest kluczowa w samochodach zasilanych energią elektryczną, ponieważ wpływa pozytywnie na ich zasięg. Każdy z modeli w elektrycznej gamie Mercedesa osiąga bardzo niski opór powietrza, który dopracowywano w tunelu aerodynamicznym. To przekłada się na mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną w czasie jazdy, a tym samym zwiększa jego zasięg.

Inteligentne oświetlenie

Oświetlenie samochodu to element wyposażenia podwyższający komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Inżynierowie Mercedesa od wielu lat podnoszą poprzeczkę w tym zakresie. Dzięki innowacyjnej technologii DIGITAL LIGHT, główne reflektory kierują wiązkę światła podzieloną łącznie na 2,6 miliona punktów świetlnych, które rozjaśnią największą ciemność, a przy okazji nie będą oślepiać kierowców jadących z przeciwnej strony. Jednocześnie zaskakują funkcją projekcji z animacjami oraz trybem prezentacji pojazdu. Nowe rozwiązanie jest 100-krotnie bardziej precyzyjne niż dotychczasowe reflektory matrycowe.

Cyfrowa strefa najwyższego komfortu

Rewolucyjny system MBUX to cyfrowa strefa komfortu na pokładzie samochodu. Ten inteligentny system multimedialny można obsługiwać głosowo, dotykowo, a do tego rozpoznaje nasze gesty i zapamiętuje przyzwyczajenia. Potrafi zapamiętać ulubioną piosenkę, stacje radiowe czy najszybszą drogę do domu. Grafika na dużych wyświetlaczach dostosowuje się do nastroju razem z oświetleniem kabinowym i wybranym trybem jazdy. Jeśli w czasie jazdy zdarzy się potrzeba przeczytania wiadomości, wysłania sms-a, sprawdzenia pogody, a nawet opowiedzenia żartu - wystarczy powiedzieć „Hej Mercedes”, a następnie wypowiedzieć prośbę. Cały pojazd zamieni się wtedy w słuch.

Szybkie ładowanie, duży zasięg

Zaawansowane, ale bardzo oszczędne technologie na pokładzie, dopracowana do granic możliwości aerodynamika, a także wydajny układ napędowy nowej generacji. Te unikalne cechy sprawiają, że elektryczne modele Mercedesa z rodziny EQ oferują sportowe osiągi oraz zasięg porównywalny z samochodami zasilanymi konwencjonalnymi silnikami. Z tą różnicą, że emisja wynosi zero. Biznesowa limuzyna EQE oferuje zasięg do 667 km, a większe i bardziej luksusowe modele EQS i EQS SUV zapewniają kolejno 747 km i 660 km na naładowanym do pełna akumulatorze.

REDAKCJA