MATERIAŁ PROMOCYJNY

Miłośnicy motoryzacji czekali na taki model! Piękna sylwetka i świetne osiągi to nie jedyne zalety

Fani motoryzacji od zawsze zakochiwali się w sylwetkach coupé. Nic dziwnego. Są niezwykle atrakcyjne dla oka i mają niepowtarzalny, sportowy charakter. Mercedes-Benz CLE oferuje jednak o wiele więcej niż piękny design i świetne osiągi!

Sportowy z nutką praktyczności

Mercedes-Benz CLE to nowy model w gamie niemieckiego producenta, który wypełnił lukę po Klasie C Coupé oraz Klasie E Coupé. Patrzenie na niego jest niezwykle satysfakcjonujące, a projektanci sprawili, że wszystko jest tutaj tak, jak powinno być. Wymiary, proporcje, kształty i detale - te elementy razem tworzą niezwykle zgrabną i piękną całość. Często sportowe nadwozie oznacza brak aspektu praktycznego, ale nie tutaj. Nadwozie mierzy aż 485 centymetrów, a więc znacznie więcej niż we wcześniejszej Klasie C Coupé. Większy jest także rozstaw osi, dzięki czemu pasażerowie mają więcej miejsca w środku.

Wnętrze klasy premium

Po zajrzeniu do środka od razu widać, że mamy do czynienia z marką premium i wykończeniem na najwyższym poziomie. Indywidualnego charakteru dodają elementy ozdobne wykończone karbonem, a spojrzenie przyciąga nowoczesny ekran centralny o dużej przekątnej. Za nim skrywa się zaawansowany i inteligentny system MBUX zapewniający rozrywkę oraz intuicyjną obsługę całego samochodu. Całość znakomicie dopełnia wyjątkowe nagłośnienie przestrzenne Burmester® 3D oraz oświetlenie ambiente. Jeśli wybierzemy konfigurację wnętrza pod znaczkiem AMG, otrzymamy sportowe fotele oraz kierownicę, a także pedały AMG ze szczotkowanej stali oraz kilka specjalnych elementów wykończenia.

Imponujące osiągi

Podstawowa wersja napędzana jest 2-litrowym benzynowym silnikiem o mocy 204 KM. Dostępna jest z napędem na tylne koła oraz w wersji z napędem na obie osie. Pod maską może się także znaleźć silnik Diesla o pojemności 2 litrów i mocy 197 KM. Flagowa wersja zapewnia kierowcy emocje na najwyższym poziomie. Napędza ją 3-litrowa jednostka benzynowa, która generuje 381 KM przekazywanych na cztery koła. Najmocniejszy wariant może rozpędzić się do setki jedynie w 4,4 sekundy. To imponujący wynik, który zrobi wrażenie na niejednym miłośniku motoryzacji! Wszystkie wersje napędowe wspierane są dodatkowym silnikiem elektrycznym o mocy 23 KM, który zapewnia bardzo płynny start silnika benzynowego oraz wsparcie podczas ruszania oraz jazdy z niską prędkością.

Materiał promocyjny marki Mercedes-Benz

Copyright © Agora SA