MATERIAŁ PROMOCYJNY

Motoryzacyjny gigant i rozwiązania przyszłości. Zasięgi jak z silnikami konwencjonalnymi

Już od początków motoryzacji Mercedes udowadnia, że jest liderem wprowadzania rozwiązań, które stają się powszechnością. Nie inaczej jest w przypadku pojazdów elektrycznych, które poza ikonicznym już luksusem oferują również doskonałe osiągi. Auta z rodziny EQ poza niesamowitą sztuczną inteligencją zyskały także specjalnie dedykowane źródła zasilania energią, którymi posterujesz również z poziomu telefonu.

Rodzina się rozrosła

Marka ze Stuttgartu szturmem podbija rynek aut zasilanych prądem. Zaraz po premierze Klasy V i Vito, ofertę szybko poszerzyły modele EQC i EQA oraz topowy EQS. Tym samym utworzono zupełnie nową serię w portfolio Niemców. Tę szybko uzupełniły najnowsze EQB i EQE. Wszystko to w celu realnego wpływu na środowisko i zróżnicowanej oferty dla najbardziej wymagających klientów. Oszczędne napędy umieszczone w futurystycznym nadwoziu natychmiastowo przykuwają wzrok pozostałych kierowców i przechodniów. To auta, których nie da pomylić się z żadnym innym. Więcej  szczegółów na stronie producenta.


Mercedes EQB

To najnowszy model w stajni niemieckiej marki. Klasyczna sylwetka zaczerpnięta z modelu GLB zyskała najnowsze nowinki technologiczne. Wśród nich prym wiodą choćby reflektory o łącznej ilości 2.6 mln punktów świetlnych. Te doskonale doświetlą każdy zakręt, a także dostosują strumień wiązki do panujących wówczas warunków drogowych. Docenią go również entuzjaści podróży. Opcjonalnie możemy wyposażyć auto w składany, trzeci rząd siedzeń, dzięki czemu wygodnie pomieści się w nim 7 osób. Deklarowany przez WTLP zasięg to niezłe 469 KM na jednym ładowaniu, przy wersji EQB 250. Na przednią oś generowane jest wówczas 190 KM.


Mercedes EQE

Kolejną z nowości jest model EQE, czyli druga obok EQS limuzyna w rodzinie Mercedesa EQ. 4943 mm długości i rozstaw osi na poziomie 3122 mm gwarantują niezwykłą przestronność w środku. Tam imponująco przedstawia się innowacyjny hiperekran MBUX, który wraz z elegancją zapewnia technologiczne wrażenia z najwyższej półki. Poprowadzony przez całą długość kokpitu, dzięki wsparciu sztucznej inteligencji, umili czas podróżującym, a także nauczy się przyzwyczajeń kierowcy, podlegając ciągłemu procesowi doskonalenia. Sygnowana symbolem EQE 350+ odmiana oferuje porażający zasięg. Aż 667 km wg WTLP i naładowanie auta od 10 do 80 proc. zaledwie w 32 min to gratka dla tych najbardziej zmotoryzowanych.


Oferta kompletna

Od ponad wieku od wprowadzenia na rynek pierwszego pojazdu, Mercedes nieustannie dyktuje trendy konkurencji. Zasięgi na poziomie napędów konwencjonalnych czy system Energizing Control dbający o komfort pasażerów to ledwie skrawek możliwości aut z rodziny EQ. Korzystne oferty finansowania pozwolą nacieszyć się w pełni luksusem elektrycznego samochodu.