Pod tekstami umieszczono linki reklamowe

Motoryzacyjny gigant i rozwiązania przyszłości. Zasięgi jak z silnikami konwencjonalnymi

Już od początków motoryzacji Mercedes udowadnia, że jest liderem wprowadzania rozwiązań, które stają się powszechnością. Nie inaczej jest w przypadku pojazdów elektrycznych, które poza ikonicznym już luksusem oferują również doskonałe osiągi. Auta z rodziny EQ poza niesamowitą sztuczną inteligencją zyskały także specjalnie dedykowane źródła zasilania energią, którymi posterujesz również z poziomu telefonu.

Rodzina się rozrosła

Marka ze Stuttgartu szturmem podbija rynek aut zasilanych prądem. Zaraz po premierze Klasy V i Vito, ofertę szybko poszerzyły modele EQC i EQA oraz topowy EQS. Tym samym utworzono zupełnie nową serię w portfolio Niemców. Tę szybko uzupełniły najnowsze EQB i EQE. Wszystko to w celu realnego wpływu na środowisko i zróżnicowanej oferty dla najbardziej wymagających klientów. Oszczędne napędy umieszczone w futurystycznym nadwoziu natychmiastowo przykuwają wzrok pozostałych kierowców i przechodniów. To auta, których nie da pomylić się z żadnym innym. Więcej  szczegółów na stronie producenta.


Mercedes EQB

To najnowszy model w stajni niemieckiej marki. Klasyczna sylwetka zaczerpnięta z modelu GLB zyskała najnowsze nowinki technologiczne. Wśród nich prym wiodą choćby reflektory o łącznej ilości 2.6 mln punktów świetlnych. Te doskonale doświetlą każdy zakręt, a także dostosują strumień wiązki do panujących wówczas warunków drogowych. Docenią go również entuzjaści podróży. Opcjonalnie możemy wyposażyć auto w składany, trzeci rząd siedzeń, dzięki czemu wygodnie pomieści się w nim 7 osób. Deklarowany przez WTLP zasięg to niezłe 469 KM na jednym ładowaniu, przy wersji EQB 250. Na przednią oś generowane jest wówczas 190 KM.


Mercedes EQE

Kolejną z nowości jest model EQE, czyli druga obok EQS limuzyna w rodzinie Mercedesa. 4943 mm długości i rozstaw osi na poziomie 3122 mm gwarantują niezwykłą przestronność w środku. Tam imponująco przedstawia się innowacyjny hiperekran MBUX, który wraz z elegancją zapewnia technologiczne wrażenia z najwyższej półki. Poprowadzony przez całą długość kokpitu, dzięki wsparciu sztucznej inteligencji, umili czas podróżującym, a także nauczy się przyzwyczajeń kierowcy, podlegając ciągłemu procesowi doskonalenia. Sygnowana symbolem EQE 350+ odmiana oferuje porażający zasięg. Prawie 640 km wg WTLP i naładowanie auta od 10 do 80 proc. zaledwie w 32 min to gratka dla tych najbardziej zmotoryzowanych.


Wallbox inny niż wszystkie

Wśród technologicznych nowinek nie sposób pominąć również źródła zasilania elektrycznych Mercedesów. Specjalnie dedykowana, dostępna jedynie przy zakupie auta online elektryczna stacja Mercedes Benz Wallbox poza bezpieczeństwem zapewnia również dostęp do wielu, dotąd niespotykanych możliwości. Sama procedura instalacji ładowarki jest niezwykle prosta. Wystarczy wejść na stronę Mercedes-Benz Online Wallbox Pre-Check, a ta połączy nas z najbliższym partnerem instalacyjnym Mercedesa. Specjaliści ocenią możliwość instalacji, a po pozytywnej weryfikacji zamontują całość systemu. Dzięki połączeniu ładowarki z siecią WLAN lub LAN uzyskamy dostęp m.in. do historii użycia czy statusu ładowania. Co jednak najważniejsze, posterujemy nią już z poziomu telefonu. Tym sposobem unikniemy nieuprawnionego użycia i otrzymamy aktualizacje „Over The Air” do coraz lepszego zarządzania energią. Co więcej, przy zakupie Mercedesa online otrzymamy ją w zestawie. Oszczędność widoczna gołym okiem.

Oferta kompletna

Od ponad wieku od wprowadzenia na rynek pierwszego pojazdu, Mercedes nieustannie dyktuje trendy konkurencji. Zasięgi na poziomie napędów konwencjonalnych czy system Energizing Control dbający o komfort pasażerów to ledwie skrawek możliwości aut z rodziny EQ. Korzystne oferty finansowania pozwolą nacieszyć się w pełni luksusem elektrycznego samochodu.


REDAKCJA