Nowoczesny elektryk w konkurencyjnej cenie. To nie lada okazja!

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe

Nowoczesny elektryk w konkurencyjnej cenie. To nie lada okazja!
Auto do miasta nie musi być nudne. Dobre parametry jednostki napędowej sprawią, że polubimy codzienne dojazdy do szkoły, pracy lub marketu. Pewne prowadzenie i komfortowe wnętrze umilą nie tylko krótkie, lecz również autostradowe odcinki. Nie możemy też zapominać o wysokiej kwocie dopłaty w ramach rządowego programu. Dzięki temu, bogato wyposażony samochód znajduje się na wyciągnięcie ręki.

Utytułowany samochód

Bestsellerowy model oparto na nowej platformie modułowej CMP przystosowanej do pojazdów spalinowych, jak i elektrycznych. 208 tak bardzo spodobało się dziennikarzom motoryzacyjnym, że ci postanowili przyznać mu prestiżowy tytuł Car Of The Year 2020. Ponadto, Peugeot pozytywnie wyróżnia się gabarytami na tle klasowych rywali. Mierzy 405 cm długości, a jego rozstaw osi wynosi 254 cm. Może pochwalić się też dynamiczną linią nadwozia i efektownymi, a zarazem wydajnymi, LED-owymi reflektorami. Atrakcyjność poprawiają liczne, kontrastowe elementy karoserii.

Zmieści się nawet telewizor

Auta z segmentu B rosną z każdą generacją i stanowią coraz mocniejszą rodzinną alternatywę dla kompaktów. e-208 jest tego dobrym przykładem. W dwóch rzędach wygodnie rozsiądą się dorosłe osoby, które nie muszą martwić się o bagaż. Standardowo, Peugeot pochłonie przyzwoite 265 l. Wystarczy jednak złożyć oparcie drugiego rzędu, by możliwości przewozowe wzrosły do 960 litrów. Cieszy też obecność przyjemnych w dotyku materiałów wykończeniowych, skutecznie wyprofilowanych foteli i tapicerki wykonanej z alcantary. Miłe urozmaicenie stanowi nastrojowe, diodowe oświetlenie.

Dobrodziejstwa technologicznego inwentarza

Nie tylko przestronność stanowi o sile e-208. To także technologie. Na szczycie kokpitu wkomponowano 10-calowy ekran, a kolejny wyświetlacz 3D przed oczami kierowcy. Przedstawia się bardzo ciekawie i pozwala zmieniać grafikę. Jest czytelny i przekonuje logicznym rozplanowaniem menu. Na liście dodatków, znajdziemy również panoramiczne okno dachowe, aktywny tempomat, a także asystenta pasa ruchu. Ten ostatni aktywuje się powyżej 65 km/h i utrzymuje auto między liniami wymalowanymi na jezdni. Kamera o zasięgu 180 stopni ułatwi natomiast parkowanie. 

Dopracowane źródło mocy

Elektryczny Peugeot wyposażono w silnik o mocy 136 KM i 260 Nm dostępnych już od 300 obr./min. Tym samym, maksymalny potencjał otrzymujemy już na starcie. Dobrą dynamikę potwierdzają liczby – 8,1 sekundy trwa sprint do 100 km/h. Auto pewnie trzyma się drogi i dysponuje precyzyjnym układem kierowniczym. Litowo-jonowy akumulator ma pojemność 50 kWh i pozwala przejechać nawet 362 kilometry (zgodnie z normami WLTP). Korzystając z szybkiej ładowarki (100 kW), uzupełnimy energię od 0 do 80 procent w 30 minut.

Szereg zalet

Trudno o bardziej wszechstronne auto z segmentu B. Jest szybkie, zwinne i pewne w prowadzeniu. Oferuje komfortowe wnętrze i bogate zaplecze dodatków z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Nie dostaniemy w nim mandatu na buspasie i w strefie płatnego parkowania. Możemy również liczyć na solidną dopłatę rządkową w ramach programu „Mój elektryk”. Bazowa kwota wynosi 18 750 zł, ale wystarczy dysponować kartą Dużej Rodziny, by zyskać bonus w wysokości 27 tysięcy zł. To korzyści, których nie warto bagatelizować. Obecnie obowiązuje również promocja, w której nowego e-208 odebrać można już za 999 zł netto w miesięcznej racie dla firm.

REDAKCJA