MATERIAŁ PROMOCYJNY

Nowy model w rodzinie Mercedesa. To wyższy wymiar elektromobilności

Niemcy zaczęli z wysokiego C przedstawiając światu zasilaną prądem Klasę V i Vito. Ofertę szybko uzupełnił EQC, a niedawno do salonów wjechał też mniejszy EQA i topowy EQS. Teraz gamę modeli elektrycznych uzupełnił najnowszy model EQE. Wszystko po to, by zatroszczyć się o środowisko i przedstawić klientom szeroki wachlarz modeli. To auto wprowadzające markę na wyższy poziom i będące zwiastunem bliskiej przyszłości.

Auto dla prezesa

EQE celuje w grupę najbardziej wymagających klientów. Stylistyką nawiązuje do Klasy S i sportowego modelu AMG GT. Sylwetka w stylu coupe może mieć 21-calowe obręcze ze stopów metali lekkich, a rozrywki dostarcza poprzez festiwal świetlny przednich i tylnych lamp Full LED. Co ciekawe, klamki drzwi zlicowano, co wygląda niezwykle nowocześnie. Nie możemy też pominąć rozmiarów. Są imponujące i świadczą o rozmachu projektantów. Mercedes mierzy niemal pięć metrów długości, 210,3 szerokości (z lusterkami) i 151 wysokości. Rozstaw osi wynosi 312 cm.

Luksusowy salon rodem z przyszłości

Potężny rozstaw osi przekłada się na przestrzeń w kabinie, a tej jest mnóstwo w obu rzędach. Wszystkie fotele mogą dysponować podgrzewaniem, wentylacją i masażem, a także pneumatyczną regulacją. Imponujące gabaryty znajdują również odzwierciedlenie w bagażniku. Z powodzeniem zmieści walizki na wakacyjny wyjazd rodzinny. Nie możemy też zapominać o materiałach wykończeniowych z najwyższej półki. W Mercedesie znajdziemy szczotkowane aluminium, wysokiej klasy, perforowaną skórę, włókno węglowe oraz wstawki fortepianowe.

Ekrany jak w sali kinowej

Kokpit zdominowały trzy ekrany tworzące MBUX Hyperscreen. Potężnych rozmiarów wyświetlacze przykryto wspólną szklaną osłoną, by zachować spójność. Trzeba przyznać, że całość robi potężne wrażenie i zawiaduje dziesiątkami rozmaitych funkcji. Nawigacja zyskała funkcję rozszerzonej rzeczywistości, a także analizuje natężenie ruchu w czasie bieżącym. Dzięki automatycznej aktualizacji, będziemy na czasie z aktualną siecią ładowarek. Do tego musimy doliczyć wysokiej klasy audio Burmester oraz filtr kabinowy HEPA wyłapujący do 99,65 procent cząsteczek pyłu i neutralizujący nieprzyjemne zapachy.

Imponujący zasięg

Jak przystało na markę premium, Mercedes oferuje kilka wariantów napędu. Dysponują mocą od 245 do 625 koni mechanicznych. Mogą mieć też napęd na tylną lub obie osie. Najmocniejszy wariant EQE 53 sygnowany jest przez magiczny symbol AMG. Przyspiesza do setki zaledwie w 3,3 sekundy i zużywa średnio 20,3 kWh na 100 kilometrów. Potężna pojemność w połączeniu z niskim oporem powietrza i toczenia sprawia, że możemy liczyć na niespotykany dotąd zasięg. Maksymalnie przejedziemy aż 667 kilometrów (wersja EQE 350+).

Luksus w atrakcyjnej szacie

Obok EQE trudno przejść obojętnie. Mercedes zadziwia też dodatkami z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Dysponuje między innymi tylną osią skrętną, pneumatycznym zawieszeniem Airmatic, a także szybkim złączem ładowania DC. Tym samym, uzupełnienie energii od 10 do 90 procent zajmie zaledwie 32 minuty. W warunkach domowych wykorzystamy pokładowe urządzenie transmisyjne 11 kW, a energię uzupełnimy w 9 godzin. Wisienką na torcie są elastyczne programy finansowania dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości. Ten samochód wyznacza nowe standardy premium.