Odkrywamy tajemnice nowego Lexusa NX. To przełomowe auto

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe

Odkrywamy tajemnice nowego Lexusa NX. To przełomowe auto
Zaskakuje wyglądem, kusi zastosowanymi technologiami i urzeka napędem. Nowy Lexus NX debiutuje w Polsce - jest to więc idealny moment, aby lepiej go poznać. Tym bardziej, że już dostępny jest w salonach.

Auto z charakterem

Lexus NX to jeden z bestsellerów marki. Pierwsza generacja tego samochodu była strzałem w dziesiątkę i przekonała do siebie setki tysięcy klientów na całym świecie. Nowe wcielenie idzie więc tą samą drogą, choć stawia na jeszcze większą dojrzałość konstrukcji. Widać to przede wszystkim w wyglądzie. Sylwetka zachowała charakterystyczne dla siebie cechy, ale jest masywniejsza i bardziej stonowana. Charakterystyczny front i nowy tył z ledowym pasem świetlnym optycznie poszerza to auto i nadaje mu bojowego wyglądu.

Hi-tech, który polubisz

Oczekiwania rynku zmieniają się z roku na rok. Projektując nowy samochód trzeba więc nie tylko sprostać aktualnym potrzebom klientów, ale też przewidzieć czego będą chcieli w nieodległej przyszłości. Odpowiedzią na to jest nowoczesne wnętrze, którego centrum dowodzenia stanowi nowy system multimedialny. Duży dotykowy ekran oferuje mnogość funkcji, a do tego dzięki dostępowi do sieci zapewni, że przez wiele lat będziemy „na bieżąco” ze wszystkimi nowinkami marki.

Auto, które dba o kierowcę i pasażerów

Nowy Lexus NX to auto naszpikowane nowinkami technologicznymi. Szereg systemów bezpieczeństwa asystuje tutaj kierowcy na każdym kroku, już od uruchomienia silnika. Przy opuszczaniu miejsca parkingowego wspomagać nas będą czujniki i kamery, zaś w czasie jazdy możemy liczyć na wsparcie radarów, które mogą inicjować awaryjne hamowanie w krytycznej sytuacji. Po zmroku możemy zaś liczyć na skuteczne oświetlenie drogi, dzięki zastosowaniu technologii LED.

Hybryda na dwa sposoby

W gamie tego samochodu znajdziemy dwie wersje napędu hybrydowego. Ofertę otwiera wariant NX350h, oferujący 243 KM (jako układ hybrydowy). Jest to klasyczna samoładująca się hybryda, która zapewnia niskie zużycie paliwa i świetną dynamikę w każdej sytuacji. Dla bardziej wymagających klientów przygotowano zaś ciekawą nowość - wariant NX450h+. To pierwsza w historii tego modelu hybryda plug-in. Oferuje ona 309 KM, a dzięki baterii o pojemności 18,1 kWh, ładowanej z zewnętrznego źródła energii, na samym prądzie możemy pokonać nawet ponad 90 kilometrów.

To czas na zmiany

Lexus bez wątpienia wyprzedza zmiany na rynku. Nowa generacja NX-a to ogromny skok naprzód, nie tylko względem poprzedniej generacji, ale też w stosunku do konkurentów. Model ten debiutuje już w polskich salonach. Warto więc wybrać się do najbliższego dealera, aby skorzystać z możliwości jazdy próbnej. NX z pewnością nikogo nie zawiedzie - także za sprawą fantastycznych właściwości jezdnych. Marka przygotowała też atrakcyjną ofertę finansową, dzięki której gorącą nowość możemy mieć w bardzo atrakcyjnej cenie.

REDAKCJA