MATERIAŁ PROMOCYJNY

Polacy chętnie kupują Lexusy. Jesteśmy najlepszym rynkiem dla marki w Europie!

Lexus ma powód do świętowania. W polskich salonach samochody tej marki cieszą się wielkim zainteresowaniem. W pierwszych czterech miesiącach tego roku sprzedano niemal 3,5 tys. egzemplarzy, co oznacza wzrost o ponad 160 % względem analogicznego okresu w 2022 roku. Jest to także najlepszy wynik w całej Europie. Czym pojazdy japońskiego producenta przekonują do siebie polskich klientów?

Lexus ES

Ten model charakteryzuje się wyrafinowaną stylistyką podkreśloną przez wyrazistą atrapę chłodnicy i efektowne reflektory. Ta biznesowa limuzyna z 30-letnią historią jest doceniana na całym świecie, o czym świadczą globalne wyniki sprzedaży. Nic dziwnego. W końcu doskonale łączy w sobie elegancje, komfort i oszczędność. Samoładująca się hybryda czwartej generacji pozwala na bardzo płynną i subtelną jazdę. Auto jest przy tym dynamiczne, a także oszczędne pod kątem zużycia paliwa, które wg. WLTP wynosi 5,2 l/100 km. Mocną stroną Lexusa ES jest jego zawieszenie, które wnosi podróżowanie na zupełnie inny poziom komfortu. Przemierzanie kilometrów w tym samochodzie to prawdziwa przyjemność także ze względu na bardzo wygodne siedzenia i przestronne wnętrze. Wyjątkowy charakter tego auta da się poczuć już po przejechaniu kilkuset metrów.

Lexus RX

Flagowy SUV w gamie Lexusa imponuje swoim niezwykle dynamicznym wyglądem. Auto jest teraz jeszcze smuklejsze, a sylwetka przypomina nadwozie coupé. Piąta generacja Lexusa RX stanowi też kolejny krok w stronę elektryfikacji. Po raz pierwszy umieszczono w nim układ hybrydowy typu plug-in. Benzynowa jednostka o poj. 2,5 litra wspierana jest przez silnik elektryczny zamontowany na tylnej osi. Łączna moc układu to 306 KM, które rozpędzają auto do setki w błyskawiczne 7 sekund. W modelu zadebiutowała także turbodoładowana hybryda o mocy 371 KM i napędzie na cztery koła DIRECT4. To doskonałe połączenie wydajności i osiągów. Równie imponujące jest wnętrze zaprojektowane zgodnie z koncepcją Tazuna. Zachwyca ono nie tylko swoim nowoczesnym wyglądem, ale także dopracowanymi detalami oraz poczuciem komfortu. Oczywiście nie zabrakło w nim także innowacyjnych technologii z najwyższej półki.

Lexus UX

Ten nowoczesny crossover jest zwinny niczym małe miejskie auto, a prowadzi się niezwykle pewnie dzięki nisko położonemu środkowi masy oraz dużej sztywności całej konstrukcji. To wszystko opakowano w funkcjonalne i stylowe nadwozie. Co znajdziemy pod maską? Są dwie możliwości. Pierwsza to samoładujący się układ hybrydowy generujący 184 KM, który w doskonały sposób łączy oszczędność z dobrą dynamiką i elastycznością. Druga opcja to wydajny benzynowy silnik o mocy 173 KM, żwawo reagujący na wciśnięcie gazu i oszczędnie spalanie. Na pokładzie Lexusa UX możemy znaleźć udoskonalony system bezpieczeństwa Lexus Safety System+ 2.5. Oferuje on technologie zwiększające bezpieczeństwo czynne, na przykład wykrywając pieszych i rowerzystów oraz inne pojazdy na drodze. O komfort podróżowania świetnie zadba adaptacyjne zawieszenie o zmiennej sztywności.

Materiał promocyjny marki Lexus