MATERIAŁ PROMOCYJNY

Prawdziwe bestie w nadwoziu SUV-a. Aż 625 KM w rodzinnym aucie!

Nie trzeba być motoryzacyjnym maniakiem, by wiedzieć, że literka „M” w modelu może przyprawiać o ciarki na ciele. Tak jest w przypadku modeli BMW X5 M i X6 M, które pod płaszczem rodzinnego auta skrywają prawdziwe sportowe bestie.

Który model wybierzesz?

BMW X5 M i X6 M to modele bliźniacze pod kątem konstrukcji oraz technologii. Współdzielą ze sobą platformę i układ napędowy. Są identycznej długości, ale różnią się sylwetką. BMW X6 M reprezentuje segment SUV-ów coupe o łagodnie opadającej linii dachu, co nadaje mu bardziej sportowego wyrazu. Jest nieznacznie niższe, co pozytywnie wpływa na właściwości aerodynamiczne, ale oferuje nieco mniejszy bagażnik względem modelu X5 M. Mimo to, jego pojemność jest wciąż pokaźna, bo wynosi aż 580 litrów. Uproszczając, nadwozie BMW X5 M to klasyka gatunku, o dużej funkcjonalności, a sylwetka X6 M jest bardziej nacechowana sportem.Zachwycające wnętrza

Wnętrza modeli X5 M oraz X6 M zachwycają pod wieloma względami. Zaczynając od walorów estetycznych, przechodząc przez praktyczne rozwiązania i najwyższą jakość materiałów, aż po wyraziste sportowe rozwiązania. Cyfrowy ekran wskaźników oraz monitor centralny zamknięto w jedną całość, co nadaje wnętrzu minimalistycznego i nowoczesnego sznytu. Na ekranie znajdziecie specjalny zestaw wskaźników M, który pozwoli śledzić parametry pojazdu w czasie wyczynowych przejażdżek, np. po torze wyścigowym. Świetne wrażenie robią także wielofunkcyjne fotele M z podświetlanym oznaczeniem modelu.


Kierowca otoczony najnowocześniejszą technologią

Codzienna jazda powinna być maksymalnie bezpieczna i wygodna. W modelach X5 M oraz X6 M jest to możliwe dzięki wysoce zaawansowanym systemom asystującym kierowcę Professional. Dostarczą one namiastkę autonomicznej jazdy. Zadbają o utrzymanie auta na pasie ruchu, dostosowanie prędkości do sytuacji na drodze czy usprawnią proces parkowania. Systemy dbające o bezpieczeństwo wykrywają zagrożenie i potrafią zareagować nawet w przypadku ryzyka kolizji bocznej. To ochrona i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. O odpowiedni nastrój podczas podróży zadba system nagłośnienia Surround marki Harman Kardon oraz ambientowe oświetlenie wnętrza.8-cylindrowe serce

Pod maską obu modeli pracuje silnik, który z powodzeniem mógłby znaleźć się w sportowych supersamochodach. To potężna 8-cylindrowa jednostka w układzie widlastym. Moc 625 KM przyprawia o zawrót głowy. Silnik charakteryzuje się także wspaniałym brzmieniem, w którym nietrudno się zakochać. Sam motor to jednak nie wszystko. W obu modelach znajdziemy napęd BMW M xDrive z aktywnym mechanizmem różnicowym, który gwarantuje maksymalną trakcję. Sprint do setki zajmuje wyłącznie 3,9 sekundy.