Gazeta.pl
WeekendWiadomościSportPlotekNextKulturaKobietaDzieckoTOK FMAvanti24
PocztaTuba.FMZaloguj się
Szukaj

Sto procent SUV-a w elektrycznym wydaniu. Nadjeżdża Volkswagen ID.4!

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe

Sto procent SUV-a w elektrycznym wydaniu. Nadjeżdża Volkswagen ID.4!
Wyróżnia się stylistyką, oferuje nadzwyczajnie przestronne wnętrze i jest całkowicie bezemisyjny. Oto nowy Volkswagen ID.4 - nowy rozdział w historii marki, który warto dobrze poznać.

ID, znaczy elektryczny

Volkswagen ID.4 to drugi model z elektrycznej rodziny samochodów marki z Wolfsburga. Niemcy stawiają na swoją unikalną konstrukcję, która pozwala na przeprowadzenie prawdziwiej rewolucji w ofercie. Już niebawem to właśnie elektryki będą fundamentem gamy tej firmy, a spalinowe auta pozostaną jedynie dodatkami. Nie ma w tym jednak nic złego, gdyż Volkswagen doskonale wie co robi i konsekwentnie rozwija swoje nowości w bardzo ciekawy sposób.

SPRAWDŹ CENĘ

Volkswagen ID.4 wyróżnia się z tłumu

Niemcy postawili na odważną i ciekawą stylistykę, która stoi w opozycji do dotychczasowych linii Volkswagenów. Nowy rozdział w historii marki wymaga jednak odważnych decyzji - a tych tutaj nie brakuje. Ciekawie narysowany front i tył sprawiają, że ID.4 wyróżnia się z tłumu i jest rozpoznawalny już na pierwszy rzut oka. Do tego masywna, ale i sportowa linia boczna tworzy tutaj unikalny klimat, którego próżno szukać w innych samochodach elektrycznych.

Wnętrze jest naprawdę przestronne

Sekretem do sukcesu auta elektrycznego jest odpowiednia platforma. Volkswagen stawia na swoją nowoczesną konstrukcję MEB, która ma same atuty. Dzięki ulokowaniu baterii pod podłogą udało się tutaj wygospodarować idealnie płaską powierzchnię. A to oczywiście oznacza cenne centymetry dla pasażerów. Skrócenie zwisów i przesunięcie osi w skrajne części auta także powiększyło kabinę i umożliwiło stworzenie naprawdę dużego bagażnika. Te cechy sprawiają, że jest to wybitnie rodzinne auto, które sprawdzi się w wielu okolicznościach.

Do tego nie trzeba bać się zasięgu

Kiedy już zapakujemy samochód, co nie będzie problemem dzięki możliwości łatwej aranżacji wnętrza, możemy cieszyć się cichą i bezemisyjną jazdą także na długim dystansie. Volkswagen ID.4 zapewnia aż do 523 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu, co całkowicie obala mit tyczący się ograniczonych możliwości pojazdów na prąd. Tutaj długie wycieczki nie są wyzwaniem. „Tankowanie” także nie jest czasochłonne, gdyż szybkie ładowanie pozwala na uzyskanie 80% stanu baterii w zaledwie kilkadziesiąt minut.

Kilka wariantów, różne możliwości

Volkswagen ID.4 oferowany jest z dwoma bateriami i różnymi rodzajami napędu. Samochód ten z łatwością dopasujemy więc do naszych potrzeb. Dla tych, którzy oczekują niższej ceny i poruszają się głównie po mieście, przeznaczono warianty z mniejszym akumulatorem. Osoby spędzające dużo czasu za kierownicą i pokonujące większą liczbę kilometrów z pewnością zwrócą uwagę na wariant z pojemniejszą baterią. Warto wspomnieć, że w drodze jest także wariant GTX, zapewniający napęd na cztery koła.

Volkswagen troszczy się o świat

Niemiecka marka konsekwentnie kroczy w kierunku pełnej neutralności pod kątem emisji dwutlenku węgla. Strategia #waytozero widoczna jest na każdym kroku. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, dokładne analizowanie kanałów logistycznych pod kątem emisji CO2 czy szereg innych akcji wspierających środowisko sprawia, że jazda modelem ID.4 jest naprawdę „zielona”. A cały czas nie jest to ostatnie słowo Volkswagena w tym temacie.


REDAKCJA

Autotrader.pl

Gazeta.plWiadomościSportBiznesGazeta WyborczaPracaProgram TVBuzzPogodaWideoWyniki LottoTOK FM
PocztaFacebookNewsletter

Copyright © Agora SA

O NasReklamaPrywatnośćWszystkie artykuły