MATERIAŁ PROMOCYJNY

SUV, który rozpala emocje. Do tego wygląda obłędnie!

Ta hiszpańska marka z przytupem weszła na europejski rynek. Nic dziwnego, że klienci szturmują salony. Znajdują w nich nacechowane emocjami auta z mocnymi, nowoczesnymi napędami. Nie bez znaczenia jest także sfera wizualna. Trudno się nie obejrzeć za Formentorem. W związku z tym, postanowiliśmy przyjrzeć się flagowemu SUV-owi. W najmocniejszej wersji ma blisko 400 koni mechanicznych!

Nietuzinkowy design

Formentor jest jednym z najciekawszych przedstawicieli kompaktowego segmentu. Już z daleka przyciąga uwagę nieszablonowymi przetłoczeniami i wyrazistym kształtem. Dynamiczną linię nadwozia podkreślają detale w postaci wydajnych reflektorów LED, dyfuzora oraz 19-calowych aluminiowych felg z elementami w kolorze miedzi i z zaciskami hamulcowymi Brembo z przodu. Drapieżności temu SUV-owi dodają ciekawe metalizowane odcienie, ale to matowe lakiery najmocniej przyciągają wzrok. Auto dumnie prezentuje się we flagowej barwie Petrol Blue Matt. 

Dopieszczone wnętrze

Formentor oferuje sporo przestrzeni w dwóch rzędach. Bagażnik nacechowanego sportem SUV-a, w zależności od napędu zawiera się w przedziale 345 – 450 litrów przy złożonej tylnej kanapie. Sportowy charakter auta podkreślają niezwykle wygodne, skórzane fotele kubełkowe, zaś na jego wyrafinowany charakter rzutują takie detale jak choćby kierownica w obszyciu w kolorze miedzi. Auto wyposażono też w automatyczną klimatyzację regulowaną w trzech strefach. Ambientowe oświetlenie kokpitu LED, z możliwością wyboru koloru, jest standardem dla wszystkich odmian z wyjątkiem wersji Formentor.

Na drodze

Hiszpanie zawsze przykładali się do dawania jak najlepszych wrażeń z jazdy. Dzięki progresywnemu wspomaganiu układu kierowniczego oraz do 6 profili jazdy CUPRA Drive Profile, niezależnie od wersji silnikowej, zachowanie auta w ostrych łukach jest neutralne i pozwala na dynamiczne zmiany kierunków. Pewności nie brakuje też przy prędkościach autostradowych, gdzie podatność na boczne podmuchy wiatru jest znikoma. To korzystnie wpływa na stabilność i przyjemność z pokonywania kolejnych setek kilometrów. W mieście docenimy natomiast zwrotność. 


Od 150 do 390 KM

Ten kompaktowy SUV w wydaniu sportowym może być pikantny na dwa sposoby.  Silniki TSI o mocach 150, 190 i 245 KM, występują z napędem na przednią oś. Każdy z nich poza pierwszym wariantem (6-stopniowy manual) łączy się z automatyczną, dwusprzęgłową, 7-stopniową skrzynią biegów. W wariantach generujących 310 lub 390 KM, do dyspozycji otrzymujemy inteligentny system 4Drive i zapierające dech w piersiach osiągi. Najmocniejszy wariant przyspiesza do setki w 4,2 sekundy! Wyrazisty dźwięk nadjeżdżającej CUPRY potęgują dwie podwójne końcówki układu wydechowego w kolorze czarnym w standardzie dla wersji 310 KM.

Atrakcyjne finansowanie dla przedsiębiorców

Mimo fenomenalnych osiągów, Formentor potrafi być niezwykle przyjaznym autem na co dzień. To zasługa adaptacyjnego zawieszenia i łatwego prowadzenia. Za sprawą intuicyjnej obsługi, wyższego prześwitu i bogatego wyposażenia z zakresu komfortu i bezpieczeństwa, Cupra może pełnić funkcję pełnowartościowego SUV-a rodzinnego. Wśród najważniejszych technologii wyróżniają się predykcyjny tempomat ACC i asystent podróży Travel Assist przy automatycznej skrzyni biegów DSG. Adaptacyjne zawieszenie DCC oferowane jest w standardzie od wersji VZ wzwyż. Ponadto auto dostępne jest w atrakcyjnej ofercie dla przedsiębiorców. Nową CUPRĄ Formentor możemy cieszyć się już od 568 zł netto/mies. przy 30% wkładzie własnym w ramach Leasingu Jak Abonament lub skorzystać z oferty leasingu 103% w ramach Leasingu Klasycznego.

Materiał promocyjny marki CUPRA

Copyright © Gazeta.pl Sp. Z O.O.