MATERIAŁ PROMOCYJNY

SUV, który rozpala emocje. Do tego wygląda obłędnie!

Ta hiszpańska marka z przytupem weszła na europejski rynek. Nic dziwnego, że klienci szturmują salony. Znajdują w nich nacechowane emocjami auta z mocnymi, nowoczesnymi napędami. Nie bez znaczenia jest także sfera wizualna. Trudno się nie obejrzeć za Formentorem lub Bornem. W związku z tym, postanowiliśmy przyjrzeć się flagowemu SUV-owi. W najmocniejszej wersji ma blisko 400 koni mechanicznych!

Nietuzinkowy design

Formentor jest jednym z najciekawszych przedstawicieli kompaktowego segmentu. Już z daleka przyciąga uwagę nieszablonowymi przetłoczeniami i wyrazistą bryłą. Dynamiczną linię nadwozia podkreślają detale w postaci wydajnych reflektorów LED oraz czarne aluminiowe felgi z elementami w kolorze miedzi. Drapieżności temu SUV-owi dodają ciekawe metalizowane odcienie, ale to matowe farby najmocniej przyciągają wzrok. Auto dumnie prezentuje się w barwie Magnetic Tech Matt.

Dopieszczone wnętrze

Formentor oferuje sporo przestrzeni w dwóch rzędach. Bagażnik nacechowanego sportem SUV-a, w zależności od napędu jest w przedziale 345  – 1505 litrów przy złożonej tylnej kanapie. W środkowej części oparcia znajdzie się również okno na narty i funkcjonalne haczyki. Sportowy charakter auta podkreślają niezwykle wygodne fotele kubełkowe, zaś na jego wyrafinowany charakter rzutują takie detale jak choćby kierownica w obszyciu w kolorze miedzi. Auto wyposażono też w automatyczną klimatyzację regulowaną w trzech strefach i panoramiczne okno dachowe z funkcją otwierania przedniej części. Nastrojowe oświetlenie diodowe ma kilka barw z regulacją intensywności. Seryjny wyświetlacz multimedialnego kombajnu ma natomiast ponad 10 cali. 

Na drodze

Hiszpanie zawsze przykładali się do dawania jak najlepszych wrażeń z jazdy. Tym samym, konstruktorzy postawili na sprężyste zawieszenie z opcjonalną regulacją twardości i bezpośredni układ kierowniczy. To sprawia, że niezależnie od wersji silnikowej, zachowanie auta w ostrych łukach jest neutralne i pozwala na dynamiczne zmiany kierunków. Pewności nie brakuje też przy prędkościach autostradowych, gdzie podatność na boczne podmuchy wiatru jest znikoma. To korzystnie wpływa na stabilność i przyjemność z pokonywania kolejnych setek kilometrów. W mieście docenimy natomiast zwrotność.

Od 150 do 390 KM

Kompaktowe auto w wydaniu sportowym może być pikantne na dwa sposoby. TSI o mocy 150, 190 (4x4 w opcji) i 245 KM, występują z napędem na przednią oś. Każdy z nich poza pierwszym wariantem (6-stopniowy manual) łączy się z automatyczną, dwusprzęgłową, 7-stopniową skrzynią biegów. W wariantach generujących 310 lub 390 KM, do dyspozycji otrzymujemy inteligentny system 4Drive i zapierające dech w piersiach osiągi. Najmocniejszy wariant przyspiesza do setki w 4,2 sekundy! Wyposażono go w wyczynowe, torowe hamulce Akebono z zaciskami w charakterystycznym dla tego modelu miedzianym kolorze.

Dobre na co dzień

Mimo fenomenalnych osiągów, Formentor potrafi być niezwykle przyjaznym autem na co dzień. To zasługa adaptacyjnego zawieszenia i łatwego prowadzenia. Za sprawą intuicyjnej obsługi, wyższego prześwitu i bogatego wyposażenia z zakresu komfortu i bezpieczeństwa, Cupra może pełnić funkcję pełnowartościowego SUV-a rodzinnego. Ponadto, dostępnego w niezwykle atrakcyjnej ofercie. W leasingu Moc Niskich Rat przyjęliśmy 4-letnią umowę, 25-procentowy wkład własny i roczny przebieg na poziomie 10 tysięcy km. To przełożyło się na wyjątkowo korzystną ratę miesięczną. Brzmi jak okazja roku?