MATERIAŁ PROMOCYJNY

Te auta to ścisły top popularności w Polsce. Teraz w świetnej cenie!

Auta tego koncernu kojarzą się z niezawodnością i dopracowanymi hybrydami. Nic zatem dziwnego, że cieszą się one ogromną popularnością nad Wisłą. Całe podium po pierwszym kwartale bieżącego roku zdominowały właśnie Toyoty. To zasługa nie tylko szerokiej gamy, lecz również wielu innych czynników. Postanowiliśmy sprawdzić ofertę kilku aut, by zdiagnozować źródło sukcesu.

Toyota Corolla sedan

Corolla to znak rozpoznawczy japońskiego koncernu. Stała się ulubieńcem flot, taksówkarzy, a także klientów prywatnych. Reprezentacyjna limuzyna ma aż 463 cm długości, a jej rozstaw osi wynosi imponujące 270 cm. Podstawowa hybryda ma 122 KM i zużywa w średnim rozrachunku zaledwie 4,3 litra. W alternatywie pozostaje wolnossący silnik benzynowy 1.5 VVT-i o mocy 125 KM. W kabinie w komfortowych warunkach będą podróżować cztery wysokie osoby. Pojemnego sedana z bieżącego rocznika możemy dostać z rabatem sięgającym 7 000 zł.

Toyota Yaris Cross

Już pierwszy rzut oka na Yarisa Cross daje do zrozumienia, że mamy do czynienia z nietuzinkowym autem. Toyota ma świetne proporcje i wyraziste dekory. Mimo niewielkich rozmiarów bagażnik Toyoty pochłonie niecałe 400 litrów przy złożonych fotelach tylnych. Silnik 1.5 rozwija 116 lub 125 KM i sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na autostradzie. Dzięki efektywnemu wsparciu elektryka i rekuperacji, w korkach znaczną część drogi pokonamy na prądzie. To istotnie wpływa na zużycie paliwa, które w Yarisie Cross jest wręcz symboliczne, bo od 4,4 do 5 litrów w trybie mieszanym (116 KM). Korzyść sięga nawet 7 300 zł.

Toyota Aygo X

Toyota Aygo X nie jest typowym miejskim autem, w którym dostajemy absolutne minimum. Nic z tych rzeczy - w tym modelu znajdziemy szereg elementów przeniesionych z aut o klasę większych. To m.in. charakter crossovera, ciekawe detale i świetna kolorystyka. Znajdziemy tu także ciekawe rozwiązanie w postaci rozsuwanego dachu.  Litrowa jednostka nie tylko zapewnia świetne osiągi, ale i oznacza niskie zapotrzebowanie na benzynę. Dzięki temu codzienna jazda nie oznacza ogromnych wydatków, a na stacji paliw nie pojawiamy się zbyt często. Auto dostępne jest teraz z korzyścią do 6 000 zł.

Toyota Land Cruiser

Jest z nami od blisko 70 lat. Budowanie legendy zaczęło się w połowie lat 50. i trwa do dzisiaj. Swoje początki ma w wojsku, ale obecnie to pełnoprawna terenówka o luksusowym charakterze.  Obecnie Land Cruiser jest najchętniej kupowanym samochodem tego segmentu w ponad 10 krajach europejskich, a oferowany w 190 na całym globie. Ma 484 cm długości i 188,5 szerokości. Rozstaw osi wynosi 279 cm.  Do napędu Toyoty oddelegowano wyjątkowo efektywny silnik. To 4-cylindrowa, 16-zaworowa jednostka o pojemności 2.8 litra. Generuje 204 koni mechanicznych i 420 Nm dostępnych od 1400 do 3400 obr./min (500 Nm w wersji z automatem). W tym przypadku możemy liczyć na rabat rzędu 8 000 zł.

Toyota C-HR

Niełatwo wyróżnić się w mocno obsadzonym segmencie kompaktowym. Styliści Toyoty postawili na oryginalną formę naznaczoną licznymi przetłoczeniami karoserii i wydatną lotkę przytwierdzoną do szczytu pokrywy bagażnika. 439-centymetrowy C-HR oferuje też szereg dynamicznych jednostek napędowych. Na szczycie gamy znajduje się spalinowo-elektryczny tandem o mocy 184 KM. Przyspiesza do setki w 8,2 sekundy i zużywa w cyklu mieszanym od 5,3 do 5,7 litra na 100 km. Model dostępny jest z korzyścią do 12 400 złotych.