MATERIAŁ PROMOCYJNY

Te modele zaskakują solidnością i wszechstronnością. Kierowcy je uwielbiają

Nowa Dacia Sandero i Sandero Stepway powstały na bazie jednego z najpopularniejszych modeli w Europie. Modele o ogromnych możliwościach oferują wszystko to, co jest potrzebne kierowcy. To doskonale łączy się z filozofią marki w tworzeniu aut o znakomitym stosunku możliwości do ceny. Wszystkie te cechy sprawiają, że pojazdy te szybko zdobywają uznanie wśród klientów na Starym Kontynencie.

Zupełnie nowy wygląd

Dacia Sandero Stepway wyróżnia się zupełnie nowym, odświeżonym wyglądem. Wystarczy spojrzeć na nowe światła mijania LED w kształcie litery Y, zmienione zderzaki czy przeprojektowaną osłonę chłodnicy. Podwyższony prześwit, modułowe relingi dachowe oraz osłony boczne doskonale łączą styl i solidność typowego crossovera. Ten cechy potęgują dodatkowo wkomponowane wnęki kół oraz specjalne 16-calowe felgi z diamentowym połyskiem.

 

 Bezkompromisowo wszechstronny

Model Sandero Stepway ma wiele rozwiązań, które ułatwią realizację najbardziej niespodziewanych pomysłów. Jednym z nich są modułowe relingi dachowe, które w kilka chwil zamieniają się w poprzeczne relingi dachowe. Dzięki temu jednego dnia można przewozić rowery, a drugiego bagażnik dachowy bez konieczności zmiany zestawu. Modułowy bagażnik umożliwia zaś składanie tylnej kanapy. Dzięki temu auto pomieści bagaż na najdłuższe wyjazdy. Podwyższony prześwit pozwoli z łatwością pokonać wszelkie rodzaje nawierzchni. Bądź gotów na przygodę!Komfort ponad wszystko

Zarówno w wersji kompaktowej jak i Stepway Sandero zaskakuje komfortowymi warunkami jazdy. Wystarczy otworzyć samochód za pomocą karty, rozsiąść się wygodnie w fotelach i uruchomić silnik przyciskiem. W kompaktowym modelu zastosowano zupełnie nowy układ elektrycznego wspomagania kierownicy, który ułatwi manewrowanie w ciasnych, miejskich uliczkach. Wszystkie najważniejsze funkcje samochodu są w zasięgu ręki, a nad pozostałymi panuje inteligentna elektronika. Automatyczne światła mijania LED zaświecą się, gdy zrobi się ciemno, padający deszcz aktywuje wycieraczki, a z chłodniejszą aurą poradzi sobie automatyczna klimatyzacja.

 


Pełny pakiet systemów bezpieczeństwa

W Daciach imponuje również długa lista systemów nieustannie czuwających nad bezpieczeństwem kierowcy wraz z pasażerami. Począwszy od aktywnego systemu wspomagania nagłego hamowania (AEBS), przez technologię wspomagania parkowania przodem, tyłem i kamerą cofania, aż po czujniki kontroli martwego pola. Na pokładzie Dacii znajdziemy również system wspomagania ruszania pod górę, automatyczny hamulec postojowy czy regulator-ogranicznik prędkości.

 

Szeroka paleta silników

Kompaktowe Sandero jak i Stepway zaskakują bogatą ofertą wersji silnikowych. Podstawowa jednostką dla hatchbacka jest to SCe, czyli 3-cylindrowa konstrukcja oferująca maksymalną moc 65 KM. Doskonale sprawdzi się w codziennej, miejskiej eksploatacji. Bardziej wymagający klienci mogą wybrać jednostkę TCe, czyli turbodoładowaną wersję o mocy 90 KM. Gwarantuje niskie zużycia paliwa i dynamiczne osiągi, a do tego jest dostępna z bezstopniową skrzynią CVT. Z kolei najmocniejsza jednostka dla crossovera - TCe oferuje 110 KM. W ofercie jest dostępny również dwupaliwowy silnik ECO-G z fabryczną instalacją LPG. Dzięki dwóm zbiornikom na paliwo, samochód przejedzie nawet 1000 km bez odwiedzania stacji paliw.