Ten SUV to definicja luksusu. Zaskakuje komfortem, bogatym wyposażeniem i dostępnością

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Ten SUV to definicja luksusu. Zaskakuje komfortem, bogatym wyposażeniem i dostępnością
Lexus RX to model, którego nie trzeba przedstawiać. Flagowy SUV z Japonii już od ponad dwóch dekad definiuje standardy w segmencie premium. Jego ponadczasowa stylistyka w połączeniu z bogatym wyposażeniem, dopracowanym wnętrzem i konkurencyjną ceną sprawiają, że od lat jest jednym z bestsellerów. Na dodatek krótki czas oczekiwania na ten samochód sprawia, że jest praktycznie bezkonkurencyjny.

Najwyższy komfort podróży

Lexus jest pionierem w segmencie SUV premium. Dlatego dopracowany przez lata model RX łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy. Samochód oferuje komfortową przestrzeń w kabinie oraz doskonałe właściwości jezdne. Inżynierowie japońskiej marki wprowadzili ulepszenia w zakresie zwieszenia i sztywności nadwozia, które sprawiły, że Lexus RX jest bardzo zwinny. Układ kierowniczy zapewnia bezpośrednią i natychmiastową reakcję na polecenia kierowcy. Dlatego nie ma znaczenia, czy przed kierowcą jest kilkaset kilometrów jazdy autostradą lub seria zakrętów na górskich serpentynach - wielki SUV prowadzi się tak samo wygodnie.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Lexus jako pierwszy w segmencie wyposażył swoje auta w reflektory LED i adaptacyjny system świateł drogowych (AHS). Rozwiązanie pozwala dostrzec pieszych oraz znaki drogowe znacznie szybciej i to bez oślepiania kierowców samochodów nadjeżdżających z przeciwka. Za bezpieczeństwo czynne pasażerów odpowiada dostępny w standardzie pakiet Lexus Safety System +. Obejmuje on m.in. system ochrony przedzderzeniowej PCS z funkcją wykrywania pieszych w dzień i w nocy oraz rowerzystów przy świetle dnia, a także asystenta odczytywania znaków drogowych (RSA). Oferuje również radarowy, aktywny tempomat (DRCC) oraz asystenta śledzenia pasa ruchu (LTA). W przypadku opuszczenia pasa, system ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym lub wibracjami kierownicy, a w razie potrzeby wprowadza korektę toru jazdy.

Luksusowy SUV dla aktywnych

Lexus RX zapewnia podróż na najwyższym poziomie, ale do tego jest bardzo uniwersalny. To samochód, którego walory docenią ludzie aktywni. Auto ma bardzo pojemne wnętrze oraz ogromny bagażnik, który bez względu na wybraną wersję napędową oferuje taką samą pojemność – 453 l. Dostęp do niego jest bardzo wygodny i łatwy za sprawą elektrycznie i bezdotykowo otwieranej klapy. Wersja hybrydowa umożliwia holowanie przyczepy o masie do dwóch ton. Zaawansowany napęd na cztery koła pozwala zaś wjechać luksusowym SUV-em w miejsca, które są niedostępne dla wielu innych samochodów.

Innowacyjny i nowoczesny napęd

Flagowy SUV Lexusa oferuje dwa rodzaje układu napędowego do wyboru. Wersja RX 300 jest wyposażona w silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów. Turbodoładowana jednostka połączona z 6-biegową skrzynią automatyczną oferuje 238 KM maksymalnej mocy i oprócz tego samochód jest standardowo wyposażony w zaawansowany napęd 4x4. Hybrydowy wariant RX 450h korzysta z trzeciej generacji napędu hybrydowego Lexusa. Silnik V6 o pojemności 3,5 litra jest wspomagany przez dwa silniki elektryczne, a maksymalna moc 313 KM jest przenoszona na obie osie przy pomocy inteligentnego napędu na cztery koła E-Four.

Specjalna wersja wyposażenia

Lexus RX jest dostępny w szerokiej gamie wersji wyposażenia. Wariant otwierający cennik - Prestige, spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Skórzana tapicerka, elektrycznie regulowane fotele, pakiet systemów bezpieczeństwa oraz 20-calowe felgi i czujniki parkowania to standard, którego na próżno szukać u konkurentów w tym segmencie. Warto zwrócić uwagę na limitowaną wersję Final Edition, która niedawno pojawiła się w cenniku. Oferuje bezkonkurencyjne wyposażenie, a do tego importer zapewnia trzymiesięczny termin odbioru.