MATERIAŁ PROMOCYJNY

To jeden z najpopularniejszych hatchbacków w Europie. Zaskakuje stylistyką i komfortem

Citroën C4 w nowej odsłonie po raz kolejny podbija segment kompaktowych hatchbacków. Francuski model zaskakuje śmiałą stylistyką, wysokim poziomem komfortu, a także bogatym wyposażeniem. To jedyny model w tym segmencie, który pozwala swobodnie wybierać pomiędzy najważniejszymi rodzajami napędu.

Citroën C4 to kompakt o dużych możliwościach

Citroën C4 uwodzi nowoczesną sylwetką, która łączy wyrafinowane i dynamiczne linie kompaktowego hatchbacka z obszernym nadwoziem nawiązującym do modnych SUV-ów. Jednak cały czas pozostaje w ramach segmentu kompakt. Przy długości wynoszącej 4,36 m i rozstawie osi 2,67 m zapewnia dużo miejsca w kabinie oraz przestronną przestrzeń bagażową. Standardowo pomieści 380 l, ale po złożeniu tylnej kanapy oferuje 1250 l pojemności bagażnika. Do tego trzeba jeszcze doliczyć aż 16 różnych schowków, które pomieszczą dodatkowe 39 l bagażu.


Naszpikowany nowymi technologiami

Oprócz wyrazistego stylu, w C4 nie brakuje też nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest  Citroën LED Vision, w skład której wchodzą światła do jazdy dziennej, projektory wyposażone w trzy moduły i światła przeciwmgłowe LED. Oprócz tego samochód jest wyposażony w 20 rozwiązań wspomagających kierowcę. Korzystanie z nich jest wyjątkowo łatwe i odbywa się za pośrednictwem przełączników na kierownicy lub ekranu dotykowego we wnętrzu.  

 


Komfort jak nigdzie indziej

Obszerne wnętrze Citroëna C4 to zasługa odważnego designu, który łączy praktyczność i komfort. Pasażerowie szybko odczują na własnej skórze rozwiązania stworzone w ramach programu Citroën Advanced Comfort. Zawieszenie wykorzystujące progresywne ograniczniki hydrauliczne doskonale tłumi nierówności, dając odczucie, że samochód płynie po drodze. Wystarczy rozsiąść się w wygodnych fotelach z szerokimi siedziskami i oparciami. Materiały dobierano w taki sposób, żeby zapewnić poczucie wygody i stabilności. Tylna kanapa zaskoczy ilością miejsca na nogi.


Multimedialny i połączony

Twórcy Citroëna C4 położyli szczególny nacisk na optymalizację komunikacji. W centralnej części kokpitu umieszczono 10-calowy ekran dotykowy, który daje dostęp do najważniejszych ustawień samochodu, systemu multimedialnego, telefonu, klimatyzacji i nawigacji. Urządzenie obsługuje rozpoznawanie głosu. Oprócz tego C4 jest wyposażony w kilka rozwiązań wykorzystujących łączność online. Jednym z nich jest Citroën Connect Assist, czyli usługa pozwalająca skontaktować się ze służbami ratunkowymi oraz assistance i w razie potrzeby umożliwia wezwanie pomocy jak i wsparcia odpowiednich służb. Citröen Connect Navi to system nawigacji informujący kierowcę o bieżącym ruchu drogowym, lokalizacji stacji paliw i parkingów, a także aktualnych cenach. Citroën Connect Play to rozwiązanie obsługujące Android Auto i Apple CarPlay.


Szeroka gama wersji silnikowych

Nowy Citroën C4 to jedyny samochód w tym segmencie, oferujący tak szeroką gamę jednostek napędowych. Klienci mogą się zdecydować na jeden z trzech wariantów mocy oszczędnego i dynamicznego silnika 1.2 PureTech: 100 i 130 KM. Dwie najmocniejsze wersje są dostępne z 8-biegowym automatem. Osoby poszukujące samochodu na dłuższe dystanse docenią wersję 1.5 BlueHDI o mocy 130 KM. Silnik Diesla spełnia rygorystyczną normę Euro 6.4, a jego topowa wersja jest dostępna z automatem. Nie można zapomnieć, że w ofercie Citroëna jest dostępny bliźniaczy model ë-C4 z napędem elektrycznym.


Copyright © Agora SA