MATERIAŁ PROMOCYJNY

To najgorętszy kompakt na rynku. I ma wersję silnikową dla każdego kierowcy

CUPRA Leon to wyjątkowa propozycja w segmencie C. Żaden inny producent nie oferuje kompaktowego samochodu z taką dawką emocji. A przy tym Leon nie zapomina o praktyczności i bogatym wyposażeniu. Teraz ma nowe silniki.

Hatchback czy kombi?

W świecie zdominowanym przez crossovery i SUV-y CUPRA Leon to znakomita propozycja dla każdego, kto szuka klasycznego przedstawiciela segmentu C. Leon mierzy 4398 mm długości, 1799 mm szerokości i 1444 mm wysokości. Z kolei spory rozstaw osi (2689 mm) oznacza, że z tyłu mogą wygodnie usiąść wysokie osoby. Bagażnik ma 380 l. Jeśli potrzebujecie więcej przestrzeni, to w ofercie jest mierzące 4657 mm kombi, które ma aż 620-litrowy bagażnik.

Nowe silniki benzynowe w Leonie

W 2022 r. CUPRA wzmocniła ofertę tego modelu, poszerzając dotychczasową gamę silnikową. Nowe napędy są już dostępne, a Leony czekają na swoich kierowców. Podstawą oferty są nowoczesne i dynamiczne silniki benzynowe TSI. Oprócz nowych opcji silnikowych, w standardowej wersji Leona znajdują się pełne reflektory LED, zderzaki charakterystyczne dla modeli marki i tylny dyfuzor w kolorze nadwozia. Charakter wnętrza podkreślą kubełkowe fotele przednie w materiałowej tapicerce ze skórą ekologiczną oraz przeszyciami w kolorze miedzi.

Nowe silniki mają 150 lub 190 KM

Podstawową jednostką jest teraz silnik 1.5 TSI o mocy 150 KM połączony z manualną skrzynią 6-biegową, pozwalający osiągnąć pierwsze 100 km/h poniżej 9 sekund. Gamę uzupełnia motor 2.0 TSI o mocy 190 KM, który już na wstępie jest łączony z automatyczną dwusprzęgłową skrzynią DSG7. Taki 190-konny, 5-drzwiowy Leon przyspiesza do pierwszej "setki" w około 7,4 sekundy.

Wersja VZ to hot hatch ze ścisłej czołówki

Fani sportowych kompaktów mogą nabyć Leona w znacznie mocniejszych odmianach, a właśnie w nich CUPRA rozwija pełne skrzydła. To m.in. 2.0 TSI o mocy 245 KM, ale nie tylko! Wisienką na torcie jest odmiana VZ, a więc hot hatch o topowych osiągach. Ma aż 300 KM, hamulce wyczynowe z zaciskami BREMBO, podwójny wydech, a na drodze rozpoznamy go po akcentach z włókna węglowego. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,7 sekundy. W obu prędkość maksymalna to 250 km/h.

Niezależnie od wersji CUPRA Leon zachwyci wyposażeniem i wykonaniem

W aktualnej ofercie CUPRY każdy kierowca znajdzie wersję silnikową dla siebie. Są w niej miękkie hybrydy, hybrydy ładowane z gniazdka, ponad 300-konna odmiana VZ oraz nowe jednostki 1.5 i 2.0 TSI. Niezależnie od silnika CUPRA Leon zachwyci swojego kierowcę nowoczesnymi multimediami, bogatym wyposażeniem, wykonaniem z klasy premium i zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa.