MATERIAŁ PROMOCYJNY

To najmocniejszy model w historii japońskiej marki. Ten SUV rozpala wyobraźnię!

Mazda CX-60 to największy SUV marki na rynku europejskim, a zarazem najmocniejsza Mazda w historii produkowana w trybie seryjnym. Model otrzymał najwyższą możliwą notę w testach Euro NCAP. Dopracowana ergonomia, znakomite osiągi, lekkość prowadzenia i intuicyjna obsługa czynią Mazdę CX-60 autem ze wszech miar komfortowym, luksusowym i przyjaznym kierowcy. Ten samochód świetnie nadaje się na długie trasy i przystosowany jest do ciągnięcia przyczepy o masie do 2500 kg.

Mocarny diesel z miękką hybrydą

W wersji z napędem na tylne koła (RWD) sercem pojazdu jest sześciocylindrowy silnik e-Skyactiv D o pojemności 3,3 l i mocy 200 KM, który wyposażony jest w układ miękkiej hybrydy i oferuje moment obrotowy do 450 Nm. W wersji z napędem na cztery koła (AWD) auto dysponuje mocą 254 KM i momentem obrotowym do 550 Nm. Mocny silnik ma jednocześnie lekką konstrukcję, dzięki czemu prowadzenie Mazdy CX-60 zapewnia kierowcy niesamowite wrażenia. Silnik zachwyca czystym i cichym brzmieniem. Układ miękkiej hybrydy o mocy 48 V gwarantuje świetne osiągi, zapewniając zminimalizowaną emisję spalin i ekonomiczne zużycie paliwa.

Pierwsza hybryda plug-in w ofercie Mazdy

Mazda CX-60 Plug-in-Hybrid dysponuje łączną mocą układu napędowego 327 KM i maksymalnym momentem obrotowym 500 Nm. Silnik spalinowy R4 2.5 Skyactiv-G współpracuje z akumulatorem o pojemności 17,8 kWh, który ulokowany jest pod podłogą przedziału pasażerskiego. Napęd może być kierowany na wszystkie koła samochodu, a kierowca ma do swojej dyspozycji jeden z pięciu trybów pracy napędu: Normal, Towing, Sport, Off-Road i EV. Ostatni z nich pozwala przemieszczać się wyłącznie w oparciu o działanie silnika elektrycznego z prędkością do 140 km/h.

Wygląd i wyposażenie klasy premium

Mazda CX-60 operuje najnowszymi osiągnięciami technologii w sposób charakterystyczny dla Mazdy: dyskretnie, elegancko i z właściwym dla DNA marki minimalizmem wzorniczym. Czerpiąc obficie z nowoczesnych rozwiązań Mazda pozostaje jednocześnie wierna tradycji, co wyraża się między innymi w hybrydowym sterowaniu funkcjami auta: obok ekranu dotykowego dostępne są również standardowe pokrętła i przyciski. Wnętrze Mazdy urzeka swoją ergonomią i przestrzenią. Zwraca też uwagę najwyższą jakością materiałów i ich starannym spasowaniem. Zewnętrzne kształty auta są dynamiczne i wyrafinowane, ale pełne spokojnej wyważonej harmonii. W pierwszej kolejności uwagę zwraca typowy dla marki wysunięty do przodu grill.

Multimedia na miarę przyszłości

Centrum dowodzenia w tym modelu jest przejrzysty, dotykowy ekran o przekątnej powyżej 12 cali. Wygodę korzystania z auta zwiększa aplikacja MyMazda, która kontroluje i archiwizuje dane dotyczące przeglądów i napraw. W Mazdzie CX-60 w standardzie dostępnych jest wiele ciekawych dodatków, takich jak system nagłośnienia przestrzennego Bose operujący 12 głośnikami, udoskonalony zaawansowany system kamer 360 stopni i funkcja personalizacji ustawień kierowcy wykorzystująca rozpoznawanie twarzy.

Materiał promocyjny marki Mazda

Copyright © Gazeta.pl Sp. Z O.O.