MATERIAŁ PROMOCYJNY

To rodzinny model, który daje dużo przyjemności z jazdy. Jest dostępny od ręki w salonach

Mazda CX-5 to jeden z najpopularniejszych modeli w segmencie. Japoński SUV zaskakuje dynamiką prowadzenia oraz oszczędnymi silnikami. Stylowy i funkcjonalny model spełni oczekiwania aktywnych rodzin, które poszukują bezpiecznego środka transportu. Żeby zostać posiadaczem tego samochodu nie trzeba czekać przez wiele miesięcy na jego wyprodukowanie. W polskich salonach można znaleźć egzemplarze z rocznika 2022 dostępne od ręki.

Jedność z samochodem

Inżynierowie Mazdy podczas projektowania CX-5 kierowali się filozofią Jinba Ittai. Dzięki temu kierowca zajmujący miejsce w wyciszonej kabinie i wygodnym fotelu może poczuć jedność z samochodem. Zegary zespołu wskaźników i środkowy wyświetlacz są skierowane ku kierowcy. Przezierny wyświetlacz na przedniej szybie informuje o prędkości jazdy, wskazówkach nawigacji oraz statusie układu i-ACTIVSENSE. Dzięki temu wszystkie niezbędne informacje znajdują się w zasięgu wzroku, a kierujący nie musi odwracać uwagi od sytuacji na drodze.


Sprawdzone napędy

Pod maską CX-5 pracuje jednostka SKYACTIV-G. To silnik benzynowy, dostępny w dwóch wersjach: 2.0 (165 KM) i 2.5 (194 KM). Dostępny wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów generuje 258 Nm, zaś przyspieszenie do setki wynosi 9,3 sekundy. Otrzymamy również łopatki do zmiany biegów za kierownicą. Producent przewidział spalanie na poziomie 7,6 l przy osiąganiu umiarkowanych prędkości. Prędkość maksymalna dochodząca do 195 km/h spokojnie wystarczy na dynamiczne poruszanie się po trasach szybkiego ruchu. Pod maską Mazdy zadebiutował też niedawno zupełnie nowy napęd Mazda M Hybrid w postaci miękkiej hybrydy. Charakteryzuje się zmniejszonym zużyciem paliwa, większą efektywnością pracy i jeszcze lepszą zrywnością przy wdepnięciu w pedał gazu.

Stabilna jazda w każdych warunkach

Mazda CX-5 jest dostępna opcjonalnie z napędem na cztery koła. Wariant i-Activ AWD to sprawdzona technologia, która zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy nawet na śliskiej i grząskiej nawierzchni. System Mazda Intelligent Drive Select, w  tym tryb Off-Road potrafi dostosować pracę napędu i sterować momentem obrotowym w taki sposób, żeby nie dopuścić do uślizgu lub utraty przyczepności. System G-Vectoring Control gwarantuje precyzyjna jazdę i maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy w zakrętach, a także płynne przyspieszanie i hamowanie.


Bezpieczeństwo na pięć gwiazdek

Mazda oferuje szereg rozwiązań, które zapewnią najwyższy poziom bezpieczeństwa na pokładzie. To m.in. 6 poduszek powietrznych i wzmocniona karoseria SKYACTIV-Body, która pochłania oraz rozprasza energię w razie kolizji. Podczas jazdy kierowca może cały czas liczyć na szereg zaawansowanych rozwiązań – począwszy od kamer 360 stopni, przez zaawansowany system wspomagania hamowania SCBS, aż po adaptacyjny tempomat MRCC i adaptacyjne reflektory.