Gazeta.pl
WeekendWiadomościSportPlotekNextKulturaKobietaDzieckoTOK FMAvanti24
PocztaTuba.FMZaloguj się
Szukaj

Wszechstronny, kompaktowy SUV za kilkaset złotych miesięcznie. Jak to możliwe?

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe

Wszechstronny, kompaktowy SUV za kilkaset złotych miesięcznie. Jak to możliwe?
Nie trzeba wydawać fortuny, by mieć nowoczesne auto o wszechstronnym charakterze, zdolne również do podróży po nieutwardzonych szlakach. Do tej grupy samochodów należy SUV Forda. Trzecia generacja Kugi niedawno pojawiła się w polskich salonach. Przekonuje długą listą dodatków z zakresu komfortu i bezpieczeństwa, a także kilkoma rodzajami napędu. Postanowiliśmy przyjrzeć się ofercie.

Bezpieczny SUV

Wybierając SUV-a oczekujemy nie tylko wygody, lecz również wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Gwarantują go pewne właściwości jezdne, wydajne napędy i systemy. A tych nie brakuje w nowoczesnym Fordzie. Auto zdobyło pięć gwiazdek w wymagających testach Euro NCAP. Na pokładzie znajdziemy również adaptacyjny tempomat z funkcją Stop&Go, a także układ ostrzegający przed kolizją i uruchamiający hamulce w trybie awaryjnym w razie braku reakcji ze strony kierowcy. Podczas miejskich manewrów z pewnością docenimy obecność szerokokątnej kamery cofania.

SPRAWDŹ CENĘ

Szerokie możliwości personalizacji

Kugę możemy swobodnie personalizować. Wiele dodatków dostaniemy już w podstawowej wersji, a kolejne dokupimy w atrakcyjnie wycenionych pakietach. Pośród nich znajdziemy między innymi indukcyjną ładowarkę do smartfona i zaawansowany system multimedialny z dotykowym ekranem o przekątnej 8 cali. Z jego poziomu można sterować aplikacjami w telefonie za pomocą złącza Android Auto lub Apple CarPlay. Warto postawić na dopracowany system audio sygnowany przez firmę B&O. Do dyspozycji otrzymujemy 10 głośników i subwoofer.

Przestrzeń i wygoda

Kuga ma 461,5 cm długości, a rozstaw osi wynosi 271 cm. To przekłada się na mnóstwo przestrzeni w obu rzędach siedzeń. Tylna kanapa jest przesuwna i oferuje zmianę nachylenia oparcia. W zrealizowaniu przeprowadzki pomoże bagażnik o pojemności do 1534 litrów. Fotele są dobrze wyprofilowane i można je dodatkowo wyposażyć w podgrzewanie i elektryczną regulację w dziesięciu kierunkach. Ciekawymi dodatkami są też skórzana tapicerka, panoramiczne okno dachowe, a także podgrzewana przednia szyba z dodatkową warstwą akustyczną.

Bezpiecznie do celu

Pośród jednostek napędowych znajdziemy zarówno klasyczne warianty benzynowe i wysokoprężne, jak również miękkie hybrydy oraz elektryczno-benzynowy tandem z możliwością doładowania z gniazdka. Topowy wariant został oparty na 2,5-litrowym silniku benzynowym wspieranym przez motor elektryczny. Moc systemowa wynosi 225 KM, a dodatkowy akumulator ma 14,4 kWh pojemności. Zasięg w trybie bezemisyjnym wynosi 56 km, a średnie zużycie paliwa to zaledwie 1,2 litra na 100 kilometrów. Warto pamiętać, że Kuga występuje też z wydajnym napędem na obie osie.

Korzystna relacja ceny do jakości

Kuga wysoko zawiesiła poprzeczkę rywalom. Przekonuje dobrymi właściwościami jezdnymi, precyzyjnym układem kierowniczym, przestronną kabiną i zaawansowanymi nowinkami technologicznymi. Wybierając hybrydę typu plug-in na dłuższy czas zapomnimy o wizytach na stacjach paliw. Kolejny argument stanowi elastyczne finansowanie. Programów leasingowych jest kilka i każdy z nich można dopasować do możliwości klienta. Ustalamy okres trwania leasingu, wysokość wkładu własnego i roczny przebieg. W ofercie dla firm SUV Forda dostępny jest już od 765 zł netto miesięcznie.


REDAKCJA

Autotrader.pl

Gazeta.plWiadomościSportBiznesGazeta WyborczaPracaProgram TVBuzzPogodaWideoWyniki LottoTOK FM
PocztaFacebookNewsletter

Copyright © Agora SA

O NasReklamaPrywatnośćWszystkie artykuły