Zadba o nastrój i komfort kierowcy. Sztuczna inteligencja, czyli innowacja Mercedesa w standardzie

Pod tekstami umieszczono linki reklamowe

Zadba o nastrój i komfort kierowcy. Sztuczna inteligencja, czyli innowacja Mercedesa w standardzie
Od momentu wynalezienia samochodu, Mercedes-Benz cały czas wprowadza pionierskie technologie, które z czasem stają się standardem w całej branży motoryzacyjnej. Elektryczne modele z rodziny EQ wykorzystują sztuczną inteligencję, która potrafi uczyć się nawyków od kierowcy, a także doskonale zadba o jego dobre samopoczucie i bezpieczeństwo. Wykorzystano ją również, aby zadbać o najwyższy komfort i wrażenia z jazdy. Nowoczesne rozwiązania dbają też o efektywne wykorzystywanie zmagazynowanej energii do napędzania samochodu.

Pełna interakcja z samochodem

Komunikowanie się z samochodem za pomocą języka, gestów i dotyku oraz inteligentna interakcja ze strony maszyny jeszcze do niedawna stanowiły koncepcyjną wizję przyszłości. Na pokładzie nowych modeli Mercedesa z elektrycznej rodziny EQ, znajdziemy rewolucyjną technologię MBUX Hyperscreen, która podnosi poprzeczkę pośród systemów multimedialnych, dostępnych na pokładzie samochodów. Rozwiązanie opracowane przez inżynierów Mercedesa wykorzystuje sztuczną inteligencję, dzięki której urządzenie dostosowuje się do kierowcy, ucząc się od niego różnych zachowań lub przyzwyczajeń. Dzięki niemu elektryczna mobilność jest doświadczeniem, które teraz jest nie tylko indywidualne, ale przede wszystkim intuicyjne


Dbałość o komfort pasażerów na niespotykanym poziomie

Podróż samochodem z elektrycznej rodziny EQ to doświadczenie na zupełnie nowym poziomie. Sztuczna inteligencja steruje aktywnym oświetleniem, które ożywia pojazd i dostosowuje do nastroju kierowcy. Zaawansowana technologia zadba również o doświadczenie dźwiękowe i wrażenia z jazdy za pomocą przyciągających efektów dźwiękowych. W zależności od nastroju inteligentny system Energizing Comfort zapewni dodatkowy relaks dla kierowcy i pasażerów wykorzystując światło, programy masażu, podgrzewanie kierownicy i foteli oraz aromatyzację i jonizację powietrza. Nawet najdłuższa podróż na pokładzie elektrycznego Mercedesa z rodziny EQ stanie się wyjątkową przyjemnością.


Reflektor, który zapewnia maksymalne bezpieczeństwo

Reflektory w samochodach Mercedesa to zaawansowane technologicznie urządzenia, wykorzystujące sztuczną inteligencję do wspierania różnych funkcji. Doskonałym przykładem są reflektory Digital Light, dostępny w elektrycznych Mercedesach EQ. W kloszu jednego reflektora zainstalowano 1,3 mln punktów światła, które potrafią oświetlać zakręty i dostosowywać strumień światła do sytuacji na drodze i otoczenia. Oprócz tego mogą błyskawicznie rozpoznawać zagrożenia i przeszkody na drodze, ostrzegając kierowcę przed niebezpieczeństwem.


Inteligentny napęd w zgodzie ze środowiskiem

Mercedes-Benz wprowadził elektryczną mobilność do motoryzacyjnego świata ponad wiek temu, a teraz wznosi technologię na jeszcze wyższy poziom. Nieważne, czy mamy do czynienia ze sportowym SUV-em, luksusową limuzyną czy rodzinnym vanem, gdyż oferta elektrycznych modeli z gamy EQ cały czas się powiększa. Ich inteligentny i zaawansowany napęd oferuje zasięg na poziomie samochodów zasilanych konwencjonalnymi silnikami. Przykładem jest model EQE, który przejedzie nawet 667 km na jednym ładowaniu. Do tego ultraszybki i wydajny akumulator można naładować od 10 do 80% w ciągu zaledwie 32 minut.

REDAKCJA