Zwinne, oszczędne i doskonale wycenione. Uwielbiamy kompakty za spektrum możliwości

Jakub Góralczuk

Zwinne, oszczędne i doskonale wycenione. Uwielbiamy kompakty za spektrum możliwości
Szukając miejskiego auta zwracamy szczególną uwagę na dobry współczynnik osiągów do zużycia paliwa. Poza żwawym pokonywaniem zatłoczonych ulic, wzrok kierujemy też na niewielkie wymiary tak, by bez skrępowania zaparkować nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Nie musimy jednak rezygnować z ograniczonej przestrzeni w kabinie, tak, by okazjonalnie wyruszyć w dłuższą podróż. Na jakie auta warto szczególnie zwrócić uwagę? Sprawdźmy.

Opel Astra

Mat. Promocyjny
Mat. Promocyjny

To znak towarowy niemieckiego koncernu, który nieprzerwanie łączy w sobie doskonały współczynnik możliwości względem ceny. Najnowsza odsłona Astry to kompletna rewolucja w ofercie marki. Zyskała muskularną sylwetkę, maskując swoje sportowe oblicze. To przejawia się w dynamicznych jednostkach napędowych. Topowa jednostka o mocy 180 KM generuje nadzwyczajne w tym segmencie 360 Nm, katapultując ją już w 7.6 s do setki. Prędkość maksymalna 225 km/h zarezerwowana jest przede wszystkim dla aut ze sportowym rodowodem. Bateria elektryczna zapewni zasięg do 73 KM, a naładujemy w niespełna 2 godziny przy natężeniu 7,4 kW pochodzącym ze ściennego Wallboxa.

Peugeot 308 SW

Mat. Promocyjny
Mat. Promocyjny

Czas szybko leci. Model 308 jest z nami od 15 lat, a właśnie w salonach pojawiła się trzecia generacja francuskiego bestsellera. Najnowsze wcielenie jest dostępne jako kombi. Francuskie kombi na tle rywali w swoim segmencie wyróżnia niepowtarzalna sylwetka nadwozia, nawiązująca do lwa w logo marki. Peugeot wyznacza trendy, ale nie rezygnuje ze sprawdzonych rozwiązań. W katalogu wciąż znajdziemy jednostki zasilane benzyną i olejem napędowym. To wielokrotnie nagradzany 1.2 PureTech i wysokoprężny 1.5 BlueHDI. Oba silniki spełniają najnowsze normy Euro 6d i łączą się z manualnymi lub automatycznymi 8-stopniowymi przekładniami. Ukłonem wobec przyszłości są warianty hybrydowe typu plug-in.

Toyota Yaris

Mat. Promocyjny
Mat. Promocyjny

Stawkę zamyka japoński bestseller, który od lat przyciąga do siebie kolejnych klientów. Tytuł Car Of The Year 2021 nie wziął się znikąd, bowiem zalety Yaris - odważna i atrakcyjna linia, dobre wyposażenie i pancerne silniki to już standard w tym modelu. Wisienką na torcie pośród napędów jest ten w odmianie hybrydowej. Cieszy on niesamowitą oszczędnością i skromnym zapotrzebowaniem na paliwo. Do tego automatyczna skrzynia biegów (CVT) pozwala cieszyć się jazdą bez walki ze sprzęgłem i lewarkiem. Tym samym codzienne poruszanie się po mieście staje się tanie i zarazem wygodne.

REDAKCJA